- Sputnik Türkiye, 1920
Ukrayna krizi
Batılı ülkelerin Ukrayna'ya silah tedarik etmeye dönük hamleleri ülkede krizi tırmandırdı. Ukrayna ordusu, güçlerinin neredeyse yarısını ülkenin doğusundaki çatışma hattına yığdı. 2021'de Ukrayna'ya 650 milyon dolardan fazla askeri yardım sağlayan ABD, Kiev’e silah göndermeyi sürdürüyor.

Kuzey Kore, Donetsk Halk Cumhuriyeti'ni tanıdı

© AAKuzey Kore bayrağı
Kuzey Kore bayrağı - Sputnik Türkiye, 1920, 13.07.2022
Abone olTelegram
Donetsk Halk Cumhuriyeti (DHC) lideri Denis Puşilin, Kuzey Kore'nin DHC'nin bağımsızlığını tanıdığını açıkladı.
Telegram hesabından açıklama yapan Puşilin, "Kuzey Kore, bugün DHC'yi tanıdı. DHC'nin uluslararası statüsü ve devleti güçlenmeye devam ediyor. Bu, diplomasimizin kazandığı bir zafer daha" ifadelerini kullandı.
Kuzey Kore halkına Donbass sakinlerine verdikleri bu büyük destek için müteşekkir olduklarını belirten Puşilin, "Bu siyasi karar, ekonomik alandaki ilişkilerin daha da geliştirilmesinin temeli olacak. İkili ortaklık, ülkelerimizdeki işletmeler için ticaret coğrafyasını genişletecek. Etkin ve verimli bir işbirliğinin bizi beklediğine eminim" değerlendirmesini yaptı.

Kuzey Kore'nin Moskova Büyükelçiliği: Lugansk Halk Cumhuriyeti'ni de tanıdık

Kuzey Kore'nin Moskova Büyükelçiliği, Pyongyang'ın hem DHC hem de Lugansk Halk Cumhuriyeti'ni (LHC) tanıdığını ifade etti.
Elçilik, DHC ve LHC'nin tanınmasına ilişkin notanın Pyongyang'da Rusya'nın Kuzey Kore büyükelçisine verildiğini belirtti.
Sergey Şoygu - Sputnik Türkiye, 1920, 05.07.2022
Ukrayna krizi
Şoygu, Rusya'nın özel askeri harekattaki önceliklerini açıkladı
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала