Dünya haritası - Sputnik Türkiye, 1920
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Bakan Akar, Malezya Başbakanı Yakup'u kabul etti

© DHAMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Malezya Başbakanı Yab Dato Sri İsmail Sabri Yakup'u kabul etti. Başbakan Yakup, Gökbey ve ATAK helikopterleri ile Hürkuş uçağı ve insansız hava aracı ANKA'nın gösteri uçuşunu izledi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Malezya Başbakanı Yab Dato Sri İsmail Sabri Yakup'u kabul etti. Başbakan Yakup, Gökbey ve ATAK helikopterleri ile Hürkuş uçağı ve insansız hava aracı ANKA'nın gösteri uçuşunu izledi. - Sputnik Türkiye, 1920, 06.07.2022
Abone olTelegram
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakup'u kabul etti. Başbakan Yakup, Gökbey ve ATAK helikopterleri ile Hürkuş uçağı ve insansız hava aracı ANKA'nın gösteri uçuşunu izledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakup, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı ziyaret etti.
Bakan Akar'ın eşlik ettiği Yakup, Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.'de (TUSAŞ) incelemelerde bulundu. MKE'yi ziyaret eden Yakup'u, Gazi Fişek Fabrikası'na gelişinde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, MKE Genel Müdürü Yasin Akdere ile diğer yetkililer karşıladı.
Ziyaretin sonunda Bakan Akar, Malezya Başbakanı'na Milli Piyade Tüfeği hediye etti. MKE ziyaretinin ardından TUSAŞ'a geçen Yakup'u, Türkiye'de bulunan Malezyalı öğrenciler karşıladı.
Öğrencilerle sohbet eden konuk Başbakan'a faaliyetlere ilişkin sunum yapıldı. Brifingin ardından yerli ve milli üretim Gökbey ve ATAK helikopterleri ile Hürkuş uçağı ve insansız hava aracı ANKA'nın gösteri uçuşunu izleyen Yakup ve Akar, daha sonra Hürjet üretim tesislerinde incelemelerde bulundu.
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Pakistan Başbakanı İmran Han - Sputnik Türkiye, 1920, 21.12.2021
DÜNYA
Türkiye, Pakistan ve Malezya ortak televizyon kanalı kuruyor
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала