Para - hesap makinesi  - Sputnik Türkiye, 1920
EKONOMİ
Türkiye ve dünyadan ekonomi alanındaki güncel gelişmeler, para piyasalarındaki son durum. Kredi kuruluşları değerlendirmesi ve diğer tüm gelişmeler.

İTO Başkanı Avdagiç: Asgari ücretteki kayıp telafi edilmeli

© AAİTO Başkanı Şekib Avdagiç
İTO Başkanı Şekib Avdagiç - Sputnik Türkiye, 1920, 30.06.2022
Abone olTelegram
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, asgari ücrete yapılması beklenen ara zamma ilişkin olarak "Asgari ücretin iyileştirilmesi gerektiğini işveren tarafından dile getiren ilk kurumlardan biri İTO oldu. Kamu ve özel sektörün beraberce taşın altına elimizi sokmamız gerektiğini açıkladık" ifadelerini kullandı.
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, asgari ücrete yapılması beklenen ara zamma ilişkin "Asgari ücretteki kayıp telafi edilmeli" dedi.
Bloomberg HT'ye konuşan Avdagiç gelişen hayat şartları dikkate alındığını çalışanların kayıplarının söz konusu olduğunu belirterek, "Çalışanlarımızın, ücretli kesimin hayat şartları karşısında kayıplarının telafi etmek konusunda çalışanlarınımızın yanında olduğumuzu söylemek isterim" dedi.
Bugün belirlenecek rakamların, kayıpları telafi edecek bir rakam olmasını umduklarını aktaran Avdagiç, "Umuyoruz ki bugün açıklanacak kayıpları telafi edecek. Buna bağlı olarak da vergi dilimlerinin ve işverene gelen yüklerin optimizasyonu açısından da bir düzenleme her iki tarafı için de hayırlı olur" değerlendirmesini yaptı.
Türk Lirası, TL, para - Sputnik Türkiye, 1920, 30.06.2022
EKONOMİ
Asgari ücrette karar günü: Zam oranının bugün belli olması bekleniyor
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала