BM Güvenlik Konseyi (BMGK) - Sputnik Türkiye, 1920
POLİTİKA
Türkiye ve dünya politikasından en güncel haberler, açıklamalar

Akşener: BDDK'nın kararı bir sermaye kontrolüdür

© AAİYİ Parti TBMM Grup Toplantısı
İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı - Sputnik Türkiye, 1920, 29.06.2022
Abone olTelegram
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Gece yarısı BDDK şirketlerin kredi kullanımına ilişkin bir karar yayımladı. Bu karar bir sermaye kontrolüdür" dedi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.
Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
Şimdi de gözlerini şirket sermayelerine diktiler. Gece yarısı BDDK şirketlerin kredi kullanımına ilişkin bir karar yayımladı. Bu karar bir sermaye kontrolüdür.
Sayın Erdoğan seçime kadar ekonomiye burnunu sokma. Bir an önce seçim kararı al biz de döviz kurları nasıl düşermiş sana gösterelim.
Erzincan İliç'teki siyanür sızıntısı bizi dehşete düşürdü. Kirliliğin tespiti için bağımsız yapılacak testlerin sonuçlarını bekliyoruz.
Mutabakat metnine göre verilen sözlerin tutulması için oluşturulacak üçlü mekanizma, İsveç ve Finlandiya NATO üyesi olduktan sonra devreye girecek. Yani, bu mekanizmanın, işlememesi durumunda Türkiye, elindeki NATO kartını kaybetmiş bir biçimde itirazlarını sürdürmek ve haklı davasını anlatacak, muhatap aramak zorunda kalacak. Nitekim böyle durumlara, daha önce Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının imza attığı başka mutabakatlarda da şahit olduk. Dolayısıyla, her ne kadar Sayın Erdoğan ve arkadaşları açısından aldanmak ve aldatılmak, sıradan alışkanlıklar olsa da bu durum Türk Milleti için kabul edilebilir değildir. İktidarın, İsveç ve Finlandiya nezdinde herhangi bir somut gelişme olmaksızın attığı bu imza maalesef ülkemizin çıkarlarıyla bağdaşmayan bir tavizdir.
Ülkemizde bir hastanın muayene süresi 5 dakika. Hekimlerin günde 90'dan fazla hasta bakmasını istemek, hem hasta hem hekime yapılabilecek en büyük kötülüktür.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала