- Sputnik Türkiye, 1920
Taliban kontrolünde Afganistan
Afganistan'da Taliban ülke yönetimini ele geçirirken ABD, 20 yıl önce işgal ederek istikrarsızlığını derinleştirdiği ülkeden kaçtı. Başkent Kabil dahil pek çok yeri çatışmasız kontrolüne geçiren Taliban sebebiyle, yüzbinlerce kişi ülkesini terk etmeye çalışıyor.

Putin’in Afganistan Özel Temsilcisi: Batı’nın Afganistan analiz uzmanları işini yapamadı

© Sputnik / Vladimir Pesnya / Fotoğraf bankasına girRusya Devlet Başkanı Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov
Rusya Devlet Başkanı Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov - Sputnik Türkiye, 1920, 29.08.2021
Abone olTelegram
Rusya Devlet Başkanı Putin'in Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov, Batı’nın Afganistan analiz uzmanlarının işlerini çok kötü yaptığını belirtti.
Kabulov, Rus medyasına açıklamasında, “ABD’nin Afganistan’daki savaşı kaybetme konusunun çok enteresan olduğunu düşünüyorum. Daha uzun yıllar tartışılacak ve analiz edilecek. ABD, sınırları dışında olan dünyayı anlamadıkları için bu savaşı kaybettiler” diye konuştu.
ABD’yi Afganistan’da yakından takip ederek çok zayıf mantıksal analize sahip olduklarını fark ettiğini dile getiren Kabulov, “Yaklaşık 30 yıl önce ortaya çıkan ‘istedikleri her şeyi yapabilecekleri’ duygusu, devlet olarak ABD’ye acımasız bir oyun oynadı. ABD’nin Afganistan yönünde görev yapan analiz uzmanları, profesyonellik açısından, işlerini çok ama çok kötü yerine getirdiler” ifadesini kullandı.
Mariya Zaharova - Sputnik Türkiye, 1920, 29.08.2021
DÜNYA
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Batı’nın Afganistan duruşunu Rus atasözüyle anlattı
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала