- Sputnik Türkiye, 1920
Taliban kontrolünde Afganistan
Afganistan'da Taliban ülke yönetimini ele geçirirken ABD, 20 yıl önce işgal ederek istikrarsızlığını derinleştirdiği ülkeden kaçtı. Başkent Kabil dahil pek çok yeri çatışmasız kontrolüne geçiren Taliban sebebiyle, yüzbinlerce kişi ülkesini terk etmeye çalışıyor.

Almanya, Afganistan'a 10 milyon euro sunacak

© REUTERS / ANNEGRET HILSEHeiko Maas / Almanya Dışişleri Bakanı
Heiko Maas / Almanya Dışişleri Bakanı - Sputnik Türkiye, 1920, 19.08.2021
Abone olTelegram
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Afganistan halkına dönük yardım programı kapsamında 10 milyon euro destek sunmaya hazır olduğu duyurdu.
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, çarşamba günü yaptığı açıklamada, bakanlığın Afganistan'a 10 milyon euro (11.7 milyon dolar) sağlayacağını söyledi.
Maas, "Tahliyeden sonraki dönemi inceliyoruz, bunu Alman insan hakları örgütlerinin temsilcileriyle konuştum. Bu günlerde çok sayıda sivil toplum kuruluşu (STK), bilim ve kültür temsilcisi bize ulaştı. Son yıllarda, desteklemeyi sürdürmeyi arzuladıkları sivil toplumla yakın bir ortaklık yürüttüler" ifadelerini kullandı.
Bu ortaklığı devam ettirme yönünde insan hakları, bilim ve kültür özgürlüğü için kampanya yürütenlere dönük bir destek fonu oluşturduklarını kaydeden Maas, "Afganistan için özel koruma programlarını genişletmek istiyoruz ve bunun için derhal 10 milyon euro ayırıyoruz" diye konuştu.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала