CHP Genel Merkezi'ne 'Sınır namustur' pankartı asıldı

© Fotoğraf : CHPCHP Genel Merkezi - sınır namustur
CHP Genel Merkezi - sınır namustur - Sputnik Türkiye, 1920, 18.08.2021
Abone olTelegram
CHP Genel Merkez binasına "Sınır namustur yazılı" pankart asıldı. Pankartta, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafı da yer aldı.
Türkiye'de göçmenlerle ilgili tartışmalar sürerken, CHP Genel Merkez binasına "Sınır namustur" yazılı pankart asıldı.
Pankartta fotoğrafı yer alan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kişisel Twitter hesabındaki arka fonunu "Sınır namustur" yazılı görselle değiştirdi.

'İster yazılı ister sözlü, bir daha asla böyle anlaşmalar yürürlüğe giremeyecek'

Kılıçdaroğlu, daha sonra yaptığı paylaşımda da "Birçok ülke 'Biden yönetiminin talebiyle Afgan mülteci ağırlayacağız' açıklaması yapıyor. Batı Avrupa, Asya, Afrika ve Balkan ülkeleri… Anlaşılan Biden bunu bir tek Türkiye’den talep etmemiş. Dışişleri yetkililerinin bile girmesine izin verilmeyen toplantıda, hiç konuşulmamış(!)" ifadesini kullandı.
"Nedense tam da o toplantıdan sonra on binlerce Afgan sığınmacı ülkemize yöneldi" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle yazdı: "Tüm taraflara hatırlatıyorum: Bizler, halkımızın taleplerine hizmet etmekle mükellefiz. Ve halkımızın talebi nettir: İster yazılı ister sözlü, bir daha asla böyle anlaşmalar yürürlüğe giremeyecek."

CHP İstanbul İl Başkanlığı'na da asıldı

Söz konusu pankart, CHP İstanbul İl Başkanlığı binasına da asıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kişisel Twitter hesabında "İstanbul İl Başkanlığımız ve 39 ilçemizden sesleniyoruz. Sınır Namustur" paylaşımında bulundu.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала