Dünya haritası - Sputnik Türkiye, 1920
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Hepsiburada, Nasdaq'ta halka açıldı

© AAHepsiburada
Hepsiburada - Sputnik Türkiye, 1920, 01.07.2021
Abone olTelegram
E-ticaret sitesi Hepsiburada, ABD'de teknoloji şirketlerinin işlem gördüğü Nasdaq borsasında bugün işlem görmeye başladı.
E-ticaret sitesi Hepsiburada'nın ABD’nin NASDAQ Borsası’nda işlem görmeye başladığı açıklandı.
Bugün Türkiye saatiyle saat 19.00 itibariyle HEPS koduyla ABD'de Nasdaq'ta işlem görmeye başladı.
NTV'nin haberine göre Hepsiburada'nın ilk halka arz fiyatının hisse başına 11-13 dolar arasında olması bekleniyor.
Morgan Stanley, JP Morgan ve Goldman Sachs, Hepsiburada halka arzıyla ilgili lider aracı kurumlar olarak görev yaptı.
Halka arzla birlikte Hepsiburada, Tesla, Netflix, Microsoft, Google, Facebook gibi dünya teknoloji devleriyle aynı borsada işlem görmeye başladı.
Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, "Geçtiğimiz sene yüzde100’ün üzerinde büyüme kaydederek 17 milyar TL'lik işlem hacmine imza attık. Hedefimiz, halka arzla birlikte kurumsal ve finansal yapımızı daha da güçlendirerek, müşteri odaklı iş süreçlerimizi, teknoloji altyapımızı, ürün ve hizmet çözümlerimizi sürekli yenilemek ve sürdürülebilir büyümeyi sağlamak" diye konuştu.
Bu halka arzı gerçek bir ilham kaynağı olarak nitelendiren Nasdaq Başkanı ve CEO'su Adena Friedman, "Türkiye'de önde gelen bir e-ticaret platformu yaratmanın yanı sıra, daha kapsayıcı bir işgücü oluşturma konusundaki kararlılığınız ilham verici. Platformda yer alan işletmelerin yüzde 20'sinden fazlasını kadın girişimciler oluşturuyor. Bu etkileyici bir başarı. Kurucusu kadın olan bir girişimin, bu alanda çok daha önemli mesafeler kat ederek, sayısız kadının hayatında olumlu değişim yaratacağından kuşkum yok" dedi.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала