Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye, 1920
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Diyarbakır'da tam kapanma sessizliği ve ilk cuma namazı

Abone olTelegram
Diyarbakır’da, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 17 gün sürecek olan sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde Ramazan ayının da etkisiyle sessizlik hakimdi. Kısıtlamalardan önce yoğunluğu ile dikkat çeken Ulu Cami’de kılınan cuma namazında yoğunluk eskiye oranla daha azdı.

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeyle dün saat 19.00'da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00'e kadar sürecek olan tam kapanma uygulamasının ilk gününde Diyarbakır'da cadde ve meydanlarda sakinlik yaşandı.

© Sputnik . Sertac KayarRamazan ayının da etkisiyle güne sessiz başlayan kentte, öğlen saatlerine doğru yoğunluk yaşandı.
Diyarbakır'da, tam kapanma sessizliği ve ilk cuma namazı - Sputnik Türkiye
1/6
Ramazan ayının da etkisiyle güne sessiz başlayan kentte, öğlen saatlerine doğru yoğunluk yaşandı.
© Sputnik / Sertaç KayarKimi vatandaşlar temel ihtiyaçlar için dışarı çıkarken, kimileri de cuma namazı için caminin yolunu tuttu.
Diyarbakır'da tam kapanma sessizliği ve ilk cuma namazı - Sputnik Türkiye
2/6
Kimi vatandaşlar temel ihtiyaçlar için dışarı çıkarken, kimileri de cuma namazı için caminin yolunu tuttu.
© Sputnik / Sertaç KayarKentteki yoğunluk önceki günlere oranla az olması dikkat çekti. Cuma namazı saatlerinde sokaktaki hareketlilik arttı.
Diyarbakır'da tam kapanma sessizliği ve ilk cuma namazı - Sputnik Türkiye
3/6
Kentteki yoğunluk önceki günlere oranla az olması dikkat çekti. Cuma namazı saatlerinde sokaktaki hareketlilik arttı.
© Sputnik / Sertaç KayarKısıtlamalardan önce cuma namazlarında yoğunluğu ile dikkat çeken Sur İlçesindeki Ulu Cami’de de eski yoğunluk yaşanmadı.
Diyarbakır'da tam kapanma sessizliği ve ilk cuma namazı - Sputnik Türkiye
4/6
Kısıtlamalardan önce cuma namazlarında yoğunluğu ile dikkat çeken Sur İlçesindeki Ulu Cami’de de eski yoğunluk yaşanmadı.
© Sputnik / Sertaç KayarKimi vatandaşlar caminin içinde kimileri de caminin avlusunda namaz kıldı. Vatandaşlar, evlerden getirdikleri seccade ve kartonların üzerinde namaz kıldı.
Diyarbakır'da tam kapanma sessizliği ve ilk cuma namazı - Sputnik Türkiye
5/6
Kimi vatandaşlar caminin içinde kimileri de caminin avlusunda namaz kıldı. Vatandaşlar, evlerden getirdikleri seccade ve kartonların üzerinde namaz kıldı.
© Sputnik / Sertaç KayarCuma namazının ardından kentteki hareketlilik tekrar düştü. Kentin bazı işlek yerlerinde polis kontrol noktası kurarken, vatandaşların istisna kapsamında yer alıp almadıklarına ilişkin kontrol etti.
Diyarbakır'da tam kapanma sessizliği ve ilk cuma namazı - Sputnik Türkiye
6/6
Cuma namazının ardından kentteki hareketlilik tekrar düştü. Kentin bazı işlek yerlerinde polis kontrol noktası kurarken, vatandaşların istisna kapsamında yer alıp almadıklarına ilişkin kontrol etti.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала