Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye, 1920
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Hollanda'daki seks işçileri isyan etti: Biz de herkes gibi kira ödemek zorundayız, neden çalışamıyoruz?

Abone olTelegram
Hollanda'da seks işçileri bazı meslek dalları için koronavirüs kısıtlamalarının esnetilmesine rağmen kendi üzerlerindeki yasakların kaldırılmamasını protesto etti.
© REUTERS / PIROSCHKA VAN DE WOUWGenelevleri ve seks işçilerinin kendilerini sergiledikleri vitrinlerle ünlü Red Light bölgesinin önemli turizm merkezlerinden biri olduğu Hollanda'da parlamentonun önünde toplanan onlarca seks işçisi ellerinde kırmızı şemsiyelerle kendilerinin de düşünülmesini talep etti.
Hollanda'da seks işçileri - Sputnik Türkiye
1/5
Genelevleri ve seks işçilerinin kendilerini sergiledikleri vitrinlerle ünlü Red Light bölgesinin önemli turizm merkezlerinden biri olduğu Hollanda'da parlamentonun önünde toplanan onlarca seks işçisi ellerinde kırmızı şemsiyelerle kendilerinin de düşünülmesini talep etti.
© REUTERS / PIROSCHKA VAN DE WOUWMarttaki parlamento seçimlerinde aday olan Yvette Luhrs, "Protesto ediyorum çünkü seks işçileri ayrımcılığa uğruyor. Kuaföre gitmekte sakınca yok, masaja gitmekte sakınca yok ama seks işçileriyle birlikte olmak yasak" diye sitem etti.
Hollanda'da seks işçileri - Sputnik Türkiye
2/5
Marttaki parlamento seçimlerinde aday olan Yvette Luhrs, "Protesto ediyorum çünkü seks işçileri ayrımcılığa uğruyor. Kuaföre gitmekte sakınca yok, masaja gitmekte sakınca yok ama seks işçileriyle birlikte olmak yasak" diye sitem etti.
© REUTERS / PIROSCHKA VAN DE WOUWSağlık Bakanı Hugo de Jonge, sosyal mesafenin aşılması gereken kuaför ve masaj terapi merkezleri gibi işyerlerinin bugün itibarıyla açılanacağını açıklamış, seks işçilerini özellikle kapsam dışında tutmuştu. Bakan seks işçiliği mesleğinin doğası gereği koronavirüse karşı tedbiri sağlamanın imkansız olduğunu söylemişti. Seks işçileri ise bunun tersini düşünüyor.
Hollanda'da seks işçileri - Sputnik Türkiye
3/5
Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, sosyal mesafenin aşılması gereken kuaför ve masaj terapi merkezleri gibi işyerlerinin bugün itibarıyla açılanacağını açıklamış, seks işçilerini özellikle kapsam dışında tutmuştu. Bakan seks işçiliği mesleğinin doğası gereği koronavirüse karşı tedbiri sağlamanın imkansız olduğunu söylemişti. Seks işçileri ise bunun tersini düşünüyor.
© REUTERS / PIROSCHKA VAN DE WOUWKendini Prenses Patricia olarak tanıtan Rotterdamlı bir seks işçisi, bu mesleği yapmanın illa ki yakın temas gerektirmediğini anlattı: "1.5 metrelik sosyal mesafeyi sağlamakta sıkıntı yok. Müşterimi kafese kapatıp ondan uzakta durup Kovid-19 kurallarına uyabilirim. Her şey mümkün. Çok uzun bir kamçım var. Risk oluşmaz."
Hollanda'da seks işçileri - Sputnik Türkiye
4/5
Kendini Prenses Patricia olarak tanıtan Rotterdamlı bir seks işçisi, bu mesleği yapmanın illa ki yakın temas gerektirmediğini anlattı: "1.5 metrelik sosyal mesafeyi sağlamakta sıkıntı yok. Müşterimi kafese kapatıp ondan uzakta durup Kovid-19 kurallarına uyabilirim. Her şey mümkün. Çok uzun bir kamçım var. Risk oluşmaz."
© REUTERS / PIROSCHKA VAN DE WOUWAdını Melissa olarak veren bir diğer seks işçisi de "Biz de herkes gibi kira ödemek zorundayız, neden bizim dışımızda herkes çalışmaya devam edebiliyor?" diye sordu.
Hollanda'da seks işçileri - Sputnik Türkiye
5/5
Adını Melissa olarak veren bir diğer seks işçisi de "Biz de herkes gibi kira ödemek zorundayız, neden bizim dışımızda herkes çalışmaya devam edebiliyor?" diye sordu.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала