Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Hayvanat bahçesinde beslenme saati

Abone olTelegram
Bursa Hayvanat Bahçesi'nin soğuk hava şartlarına alışkın olan sakinlerinin, yoğun kar yağışında beyaz örtüyle kaplanan yaşam alanlarındaki beslenme saati, belgesellerdeki görüntüleri aratmadı.

Büyükşehir Belediyesince 1998 yılında kurulan, 138 türden 1500 civarında hayvanı barındıran tesiste, yoğun kar yağışı, ağır hava şartlarına alışkın hayvanlara adeta doğal yaşamlarını hatırlattı.

Hayvanat bahçesinde, zor kış koşullarına alışkın olan kaplan ve penguenlerin beslenme saatleri drone ile görüntülendi.

Beslenme saatinde, doğal ortamına uygun hazırlanan besinleri yiyen, hayvanat bahçesinin avcı konuklarından Sibirya kaplanına, avcılık özelliklerini unutmaması için etler doğrudan verilmiyor. Bakıcılar, etleri bahçedeki ağaç gövdelerine ve özel hazırlanan direklere gizliyor.

Soğuğa alışkın olmayan diğer hayvanlar ise kış mevsimini ısıtıcılar bulunan barınaklarında geçiriyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayan günlerde Bursa Hayvanat Bahçesi'nde aynı anda en fazla 1000 ziyaretçi bulunabiliyor.

© AA‘Victor’ adı verilen kaplan, beslenmesinin ardından kar üstünde gezinip ağaç altlarında yatarak vakit geçiriyor. Saklanan etleri koklayarak bulan kaplan, ağaçlara ve yaklaşık 3 metre boyundaki direklere tırmanarak bunlara ulaşıyor.
‘Victor’ adı verilen kaplan, beslenmesinin ardından kar üstünde gezinip ağaç altlarında yatarak vakit geçiriyor. Saklanan etleri koklayarak bulan kaplan, ağaçlara ve yaklaşık 3 metre boyundaki direklere tırmanarak bunlara ulaşıyor. - Sputnik Türkiye
1/5
‘Victor’ adı verilen kaplan, beslenmesinin ardından kar üstünde gezinip ağaç altlarında yatarak vakit geçiriyor. Saklanan etleri koklayarak bulan kaplan, ağaçlara ve yaklaşık 3 metre boyundaki direklere tırmanarak bunlara ulaşıyor.
© AABursa Hayvanat Bahçesi'nde Afrika pengueni türüne ait 16 birey bulunuyor. Günlük üç öğünde yarım kilogram balık tüketen penguenler, yemeğin ardından yüzüyor. 
Bursa Hayvanat Bahçesi'nde Afrika pengueni türüne ait 16 birey bulunuyor. Günlük üç öğünde yarım kilogram balık tüketen penguenler, yemeğin ardından yüzüyor.  - Sputnik Türkiye
2/5
Bursa Hayvanat Bahçesi'nde Afrika pengueni türüne ait 16 birey bulunuyor. Günlük üç öğünde yarım kilogram balık tüketen penguenler, yemeğin ardından yüzüyor. 
© AAGünün belli vakitlerinde doğal ortamlarına uygun hazırlanan menülerinde sardalya balığı yiyen penguenler, bakıcıları tarafından elle besleniyor.
Günün belli vakitlerinde doğal ortamlarına uygun hazırlanan menülerinde sardalya balığı yiyen penguenler, bakıcıları tarafından elle besleniyor. - Sputnik Türkiye
3/5
Günün belli vakitlerinde doğal ortamlarına uygun hazırlanan menülerinde sardalya balığı yiyen penguenler, bakıcıları tarafından elle besleniyor.
© AAKızıl geyiklerin ise bakıcılarına olan bağlılığı dikkati çekiyor. Otçul olan türün erkek bireyleri, ihtişamlı boynuzlarıyla hayvanat bahçesine renk katıyor.
Kızıl geyiklerin ise bakıcılarına olan bağlılığı dikkati çekiyor. Otçul olan türün erkek bireyleri, ihtişamlı boynuzlarıyla hayvanat bahçesine renk katıyor. - Sputnik Türkiye
4/5
Kızıl geyiklerin ise bakıcılarına olan bağlılığı dikkati çekiyor. Otçul olan türün erkek bireyleri, ihtişamlı boynuzlarıyla hayvanat bahçesine renk katıyor.
© AAKış şartlarına dayanıklı olan kırmızı pandalar da yaşam alanlarında karın tadını çıkarıyor.
Kış şartlarına dayanıklı olan kırmızı pandalar da yaşam alanlarında karın tadını çıkarıyor. - Sputnik Türkiye
5/5
Kış şartlarına dayanıklı olan kırmızı pandalar da yaşam alanlarında karın tadını çıkarıyor.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала