Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Biden: Trump'ın azli konusunda karar verecek olan Kongre'dir

Abone olTelegram
ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden, Trump'ın azlinin Kongre'nin vermesi gereken bir karar olduğunu söyledi.

ABD başkanlık seçimlerinin galibi Joe Biden, Delaware eyaletindeki Wilmington ketninde Washington DC'deki Kongre baskını ve galibiyetinin Kongre tarafından onaylanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

'Karar Kongre'nin'

Mevcut Başkan Donald Trump'ın azlini destekleyip desteklemediği yönündeki soruya, önceliğinin pandemi ve ekonomik kriz olduğu yanıtını veren Biden, bunun Kongre'nin vermesi gereken bir karar olduğunu söyledi.

'Adalet Bakanlığı'na karışmayacağım'

Kongre binasını basanları 'haydut' ve 'terörist' nitelendiren Biden, bu kişilerin Trump tarafından teşvik edildiklerini ve yargılanmaları gerektiğini belirtti.

Öte yandndna Biden, "Bu suçlardan sorumlu olanları soruşturmak ve cezalandırmakla yükümlü olan Adalet Bakanlığı'nın çalışmalarına karışmayacağım" ifadelerini kullandı.

Biden, ayrıca iktidar geçişinin tüm bunlara rağmen gerçekleşeceğinden emin olduğunu sözlerine ekledi.

'Mike Pence isterse yemin törenine katılabilir'

Öte yandan yemin törenin katılmama yönünde karar alan Trump'a hitaben Biden, "Fikrini destekliyorum, bu onunla hemfikir olduğu az sayıda konulardan biri" dedi. Biden, ayrıca "Mike Pence, isterse yemin törenine katılabilir" diye konuştu.

Seçilmiş başkan, "Başkanlığı devraldıktan sonra, bir göçmenlik tasarısı sunacağım ve Trump'ın bazı alanlarda aldığı kararları tersine çevirmek için harekete geçeceğim" dedi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала