Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Yavaş'tan masalara vuran AK Parti Grubu'na: Masaya çıkıp tepinin isterseniz

© AA / Muhammed Selim KorkutataAnkara Büyükşehir Belediye Meclisinin, temmuz ayı üçüncü oturumu Başkan Mansur Yavaş başkanlığında gerçekleştirildi.
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin, temmuz ayı üçüncü oturumu Başkan Mansur Yavaş başkanlığında gerçekleştirildi.  - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Aralık ayı ilk toplantısı, önerge tartışmasıyla başladı. Süresi içinde sunmadığı gerekçesiyle önergesi reddedilen AK Partili Murat Köse ısrarla önergeyi okumak isteyince mikrofonu kapatıldı. AK Partililer tepkilerini masalara vurarak gösterirken Mansur Yavaş, “Masaya çıkıp tepinin isterseniz” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aralık ayı birinci toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında Belediye Konferans Salonu'nda sosyal mesafe kuralı gözetilerek yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından da canlı yayınlanan toplantıda AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse, söz alarak AK Parti ve MHP grubunun komisyona sunacağı önergeyi okumak istedi.

Yavaş'ın, önergelerin toplantı öncesinde verilmesi gerektiğini, bu yapılmadığı için önergenin gündeme alınmayacağını söylemesi üzerine AK Parti ile MHP grubu duruma itiraz etti.  Köse, ısrarla önergeyi okumak isteyince mikrofonu kapatıldı. AK Partili Meclis Üyeleri Köse’nin mikrofonunun kapatılmasını masalarına vurarak protesto etti.

Yavaş ise “Masaya çıkın tepinin isterseniz. Diğer arkadaşlarımız önergelerini verdiler ve komisyonlara gönderdik sizin ayrıcalığınız nedir? Olmazsa hukuki haklarınızı kullanırsınız. Bağırarak konuşma, sesini yükseltme” diye tepki gösterdi.

Başkan Yavaş, toplantıya 5 dakika ara verdi. Aranın ardından AK Parti ve MHP grubu toplantıyı terk etti. Bunun üzerine Yavaş, toplantının karar yeter sayısı olmadığı için 9 Aralık Çarşamba günü saat 11.00'de yapılmak üzere ertelendiğini duyurdu.

'Elimizde 3 katrilyonluk yolsuzluk dosyası var, savcılığa verdik'

Duvar'ın haberine göre, Yavaş ayrıca, "​Bizim elimizde 3 katrilyonluk yolsuzluk dosyası var ve savcılığa verdik. Şimdi bekliyoruz Ak Parti Grubu'ndan, bu belgeler savcılığa intikal ettirilmiştir. Bu para Ankara'nın parası olduğuna, yok edilen para da tüyü bitmeyen yetimin hakkıysa, ben Ak Parti Grubu'nu dosyaya müdahil talebiyle hesabını sormak için başvurmalarını bekliyorum. Para benim değil, Ankara halkının parası. Mansur Yavaş döneminde böyle bir şey olmayacak, kendi dönemimizin zengini yok" dedi. 

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала