Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Kumru TIR’a yuva yaptı: Şoför yavrular uçana kadar sefere çıkmayacak

Abone olTelegram
Şanlıurfa’da kuşun çekici kısmının üst tarafına yuva yaptığı TIR, yavrular yumurtadan çıkıp uçana kadar sahibi tarafından seferden çekildi.
© İHA / ŞİNASİ İNANŞanlıurfa’da çiftçilik ve nakliyecilik işiyle uğraşan Mustafa Yaşuk, dorse kısmı bakımdan yeni çıkan TIR’ı sefere hazırlamak için akrabası olan sürücü Suphi Yaşuk’a haber verdi.
Kumrular TIR’a yuva yaptı: Şoför yavrular uçana kadar seferden çekildi - Sputnik Türkiye
1/6
Şanlıurfa’da çiftçilik ve nakliyecilik işiyle uğraşan Mustafa Yaşuk, dorse kısmı bakımdan yeni çıkan TIR’ı sefere hazırlamak için akrabası olan sürücü Suphi Yaşuk’a haber verdi.
© İHA / ŞİNASİ İNANEvin bahçesinde park halinde olan TIR’ın son kontrollerini yapan Suphi Yaşuk, çekici kısmının üst tarafında bir kumrunun yuva yaptığını fark ederek araç sahibi Mustafa Yaşuk’a haber verdi.
Kumrular TIR’a yuva yaptı: Şoför yavrular uçana kadar seferden çekildi - Sputnik Türkiye
2/6
Evin bahçesinde park halinde olan TIR’ın son kontrollerini yapan Suphi Yaşuk, çekici kısmının üst tarafında bir kumrunun yuva yaptığını fark ederek araç sahibi Mustafa Yaşuk’a haber verdi.
© İHA / ŞİNASİ İNANAraca merdiven dayayarak üstüne çıkan Mustafa Yaşuk, yuvada 2 adet yumurta olduğunu gördü. Yuvaya karışmayan Mustafa Yaşuk yavrular yumurtadan çıkıp uçana kadar TIR'ı seferden çekmek zorunda kaldı.
Kumrular TIR’a yuva yaptı: Şoför yavrular uçana kadar seferden çekildi - Sputnik Türkiye
3/6
Araca merdiven dayayarak üstüne çıkan Mustafa Yaşuk, yuvada 2 adet yumurta olduğunu gördü. Yuvaya karışmayan Mustafa Yaşuk yavrular yumurtadan çıkıp uçana kadar TIR'ı seferden çekmek zorunda kaldı.
© İHA / ŞİNASİ İNANYuvayı bozmanın dinen caiz olmadığını dile getiren Mustafa Yaşuk, şunları söyledi: “Şanlıurfa’da yaşıyorum ve ayrıca nakliyecilik yapıyorum. Bu aracın arka dorsesinin bakımı nedeniyle aracımız bir haftaya yakın burada park halinde kaldı. Bir hafta sonra yeğenim olan şoförümüz sefere çıkmak için aracı çalıştırıp etrafında dolanırken kuşu görüyor. Beni arayıp dayı kuş yuva yapmış dedi. Ben de görünce baktım ki altında da yumurta var, aracı durdurmaya karar verdim. Dedim şimdi bu kuşun yuvasını bozmak dinimizde caiz değil. Bekletmeye karar verdik. İnşallah bir hafta sonra yavrular da çıkar. Uçtukları zaman yolumuza devam ederiz.”
Kumrular TIR’a yuva yaptı: Şoför yavrular uçana kadar seferden çekildi - Sputnik Türkiye
4/6
Yuvayı bozmanın dinen caiz olmadığını dile getiren Mustafa Yaşuk, şunları söyledi: “Şanlıurfa’da yaşıyorum ve ayrıca nakliyecilik yapıyorum. Bu aracın arka dorsesinin bakımı nedeniyle aracımız bir haftaya yakın burada park halinde kaldı. Bir hafta sonra yeğenim olan şoförümüz sefere çıkmak için aracı çalıştırıp etrafında dolanırken kuşu görüyor. Beni arayıp dayı kuş yuva yapmış dedi. Ben de görünce baktım ki altında da yumurta var, aracı durdurmaya karar verdim. Dedim şimdi bu kuşun yuvasını bozmak dinimizde caiz değil. Bekletmeye karar verdik. İnşallah bir hafta sonra yavrular da çıkar. Uçtukları zaman yolumuza devam ederiz.”
© İHA / ŞİNASİ İNANAracı kontrol ederken kuş yuvasını fark eden sürücü Suphi Yaşuk, “Mustafa dayım çağırdı, yola çıkacaktım. Tabi haliyle aracın etrafında dolanırken kuşun yuvasını gördüm. Tabi Mustafa dayıma bildirdim. Gelip kendisi de baktı. Yuvayı bozup yola çıkmaya vicdanımız el vermedi. Aracı durdurma kararı aldı. Artık hayırlısıyla kuşlar yumurtadan ne zaman çıkar ve uçarsa o zaman yolumuza devam ederiz. Rızkı gönderen Allah. Bu 10-15 gün içerisinde bize bir şey olmaz. Her işte bir hayır vardır. Biz de bekleyeceğiz. Ne zaman kuşlar çıkar ve uçarsa biz de yolumuza devam ederiz. Rızkımızın peşine düşeriz inşallah” diye konuştu.
Kumrular TIR’a yuva yaptı: Şoför yavrular uçana kadar seferden çekildi - Sputnik Türkiye
5/6
Aracı kontrol ederken kuş yuvasını fark eden sürücü Suphi Yaşuk, “Mustafa dayım çağırdı, yola çıkacaktım. Tabi haliyle aracın etrafında dolanırken kuşun yuvasını gördüm. Tabi Mustafa dayıma bildirdim. Gelip kendisi de baktı. Yuvayı bozup yola çıkmaya vicdanımız el vermedi. Aracı durdurma kararı aldı. Artık hayırlısıyla kuşlar yumurtadan ne zaman çıkar ve uçarsa o zaman yolumuza devam ederiz. Rızkı gönderen Allah. Bu 10-15 gün içerisinde bize bir şey olmaz. Her işte bir hayır vardır. Biz de bekleyeceğiz. Ne zaman kuşlar çıkar ve uçarsa biz de yolumuza devam ederiz. Rızkımızın peşine düşeriz inşallah” diye konuştu.
© İHA / ŞİNASİ İNANAraca yuva yapan kumru kuşunun kuluçka süresinin 15 ile 21 gün arasında değiştiği, yavruların ise yaklaşık 18 gün sonra uçtukları öğrenildi.
Kumrular TIR’a yuva yaptı: Şoför yavrular uçana kadar seferden çekildi - Sputnik Türkiye
6/6
Araca yuva yapan kumru kuşunun kuluçka süresinin 15 ile 21 gün arasında değiştiği, yavruların ise yaklaşık 18 gün sonra uçtukları öğrenildi.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала