Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

AK Partili Dağ: Kılıçdaroğlu’nun yoldaşları, Atatürk’ün askerlerini sindirmiş vaziyette

© DHAHamza Dağ
Hamza Dağ - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili tartışmalara dair "CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun yoldaşları, Mustafa Kemal Atatürk'ün askerlerini sindirmiş vaziyettedir" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti AR-GE Başkanlığı'nca düzenlenen Siyaset Akademisi’nin 19. dönem sertifika törenine katılmak için geldiği Amasya'da, partisinin İl Başkanlığı'nda teşkilatla bir araya geldi.

Partililere seslenen Dağ, ülke için önemli işlerle uğraştıklarını, en yakın rakipleri CHP'nin ise tartışmalarla gündemde olduğunu ifade etti. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili tartışmalara işaret eden Dağ, şöyle konuştu:

'CHP'de aşama aşama değişim noktasında çalışma yapılıyor'

Dağ, CHP'de değişim olduğunu ifade ederek, "CHP'de 2010 yılında kaset kumpasıyla beraber aşama aşama değişim noktasında çalışma yapılıyor. Ben AR-GE biriminin başındayım. Yaptığım araştırmalar şunu çok net gösteriyor; bugün CHP'de oy verenlerle yönetenler arasında zihniyet farklılığı doğmuş durumdadır. Ama bir zihniyet CHP’yi bir yere doğru götürüyor. O onların iç meselesi midir? Bu anlamdaki konu belki iç meselesidir. Ama ülkenin ikbali, ülkedeki milli hususlar noktasındaki duruş açısından tavanla taban arasındaki farklılık tabii ki ülke açısından bizi önemli şekilde ilgilendirir" dedi.

'Doğu Akdeniz'de hem masadayız hem sahadayız'

Dağ, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere de değinerek bölgedeki doğalgaz rezervinin diğer ülkelerin iştahını kabarttığını vurguladı. Doğu Akdeniz meselesinde Türkiye'nin hem masada hem sahada olduğunun altını çizen Dağ, şunları kaydetti:

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала