Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

New York’ta ‘canlı heykel’: Trump golf arabasıyla Kovid-19’den ölenlerin ve askerlerin mezar taşlarını deviriyor

Abone olTelegram
ABD’nin New York eyaletinde, Başkan Donald Trump’ın koronavirüs politikasını ve son günlerde askerlere yönelik sarf ettiği iddia edilen sözlerle ilgili eleştirel bir ‘canlı heykel’ çalışması yapıldı: Trump, golf arabasında savaşta ve Kovid-19 nedeniyle ölenlerin mezarını yıkarken, Fox News sunucuları da arabayı itiyor.
© AFP 2022 / BRYAN R. SMITHNew York'un en yoğun bölgesi Manhattan'da, Salı günü, ABD Başkanı Donald Trump'ı tasvir eden bir 'canlı heykel' canlandırması sergilendi.
New York'un en yoğun bölgesi Manhattan'da, Salı günü, ABD Başkanı Donald Trump'ı tasvir eden bir 'canlı heykel' canlandırması sergilendi.  - Sputnik Türkiye
1/7
New York'un en yoğun bölgesi Manhattan'da, Salı günü, ABD Başkanı Donald Trump'ı tasvir eden bir 'canlı heykel' canlandırması sergilendi.
© AFP 2022 / BRYAN R. SMITHThe Final Push (Son İtiş) adı verilen ve içinde yer alan sanatçıların altın sarısıyla boyandığı canlandırmada, Fox News sunucuları Sean Hannity ve Laura Ingraham Trump'ın içinde oturduğu golf arabasını itiyor.
The Final Push (Son İtiş) adı verilen ve içinde yer alan sanatçıların altın sarısıyla boyandığı canlandırmada, Fox News sunucuları Sean Hannity ve Laura Ingraham Trump'ın içinde oturduğu golf arabasını itiyor.  - Sputnik Türkiye
2/7
The Final Push (Son İtiş) adı verilen ve içinde yer alan sanatçıların altın sarısıyla boyandığı canlandırmada, Fox News sunucuları Sean Hannity ve Laura Ingraham Trump'ın içinde oturduğu golf arabasını itiyor.
© BRYAN R. SMITHTrump’ı canlandıran sanatçı ise altın rengine boyanmış golf sopasını bir kılıç çekmişçesine önüne işaret ediyor.
Trump’ı canlandıran sanatçı ise altın rengine boyanmış golf sopasını bir kılıç çekmişçesine önüne işaret ediyor. - Sputnik Türkiye
3/7
Trump’ı canlandıran sanatçı ise altın rengine boyanmış golf sopasını bir kılıç çekmişçesine önüne işaret ediyor.
© AFP 2022 / BRYAN R. SMITHTrump, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ve savaşta ölenlerin mezarlarının üzerine sürürken, yanında çömelmiş vaziyette duran kameraman da sahneyi çekmeye çalışıyor.
Trump, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ve savaşta ölenlerin mezarlarının üzerine sürürken, yanında çömelmiş vaziyette duran kameraman da sahneyi çekmeye çalışıyor. - Sputnik Türkiye
4/7
Trump, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ve savaşta ölenlerin mezarlarının üzerine sürürken, yanında çömelmiş vaziyette duran kameraman da sahneyi çekmeye çalışıyor.
© AFP 2022 / BRYAN R. SMITHAraba tarafından devrilen bir mezar taşının üzerinde, Trump'ın ağustos ayında koronavirüsten ölenler için kullandığı ifadeye atıfta bulunularak, şunlar yazıldı: " Trajik anısı için: Durum bu, elden bir şey gelmez”
Araba tarafından devrilen bir mezar taşının üzerinde, Trump'ın ağustos ayında koronavirüsten ölenler için kullandığı ifadeye atıfta bulunularak, şunlar yazıldı:  Trajik anısı için: Durum bu, elden bir şey gelmez” - Sputnik Türkiye
5/7
Araba tarafından devrilen bir mezar taşının üzerinde, Trump'ın ağustos ayında koronavirüsten ölenler için kullandığı ifadeye atıfta bulunularak, şunlar yazıldı: " Trajik anısı için: Durum bu, elden bir şey gelmez”
© AFP 2022 / BRYAN R. SMITHDiğer taşta ise Atlantik dergisi'nin Trump'a dayandırdığı ancak Beyaz Saray'ın reddettiği ifadeler yazıyordu: “Trajik anısı için: Beceriksiz”. Haberde, Trump'ın 2018'de Fransa ziyareti sırasında Paris'teki Aisne-Marne Amerikan Askeri Mezarlığını yağmur bahanesi ile ziyaret etmediğini ve Trump'ın o gün yanındakilere "O mezarlığa neden gitmeliyim ki? Beceriksizlerle dolu orası" dediği iddia edilmişti.
Diğer taşta ise Atlantik dergisi'nin Trump'a dayandırdığı ancak Beyaz Saray'ın reddettiği ifadeler yazıyordu: “Trajik anısı için: Beceriksiz”. Haberde, Trump'ın 2018'de Fransa ziyareti sırasında Paris'teki Aisne-Marne Amerikan Askeri Mezarlığını yağmur bahanesi ile ziyaret etmediğini ve Trump'ın o gün yanındakilere O mezarlığa neden gitmeliyim ki? Beceriksizlerle dolu orası dediği iddia edilmişti. - Sputnik Türkiye
6/7
Diğer taşta ise Atlantik dergisi'nin Trump'a dayandırdığı ancak Beyaz Saray'ın reddettiği ifadeler yazıyordu: “Trajik anısı için: Beceriksiz”. Haberde, Trump'ın 2018'de Fransa ziyareti sırasında Paris'teki Aisne-Marne Amerikan Askeri Mezarlığını yağmur bahanesi ile ziyaret etmediğini ve Trump'ın o gün yanındakilere "O mezarlığa neden gitmeliyim ki? Beceriksizlerle dolu orası" dediği iddia edilmişti.
© AFP 2022 / BRYAN R. SMITHSöz konusu çalışma, film yapımcısı Bryan Buckley'nin liderlik ettiği 'Trump Heykeli İnisiyatifi’nde yer alan bir grup sanatçı tarafından canlandırılmıştı.
Söz konusu çalışma, film yapımcısı Bryan Buckley'nin liderlik ettiği 'Trump Heykeli İnisiyatifi’nde yer alan bir grup sanatçı tarafından canlandırılmıştı. - Sputnik Türkiye
7/7
Söz konusu çalışma, film yapımcısı Bryan Buckley'nin liderlik ettiği 'Trump Heykeli İnisiyatifi’nde yer alan bir grup sanatçı tarafından canlandırılmıştı.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала