- Sputnik Türkiye
KORONAVİRÜS
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına ilişkin tüm gelişmeler

Diyarbakır’daki AVM ve berberlerde ilk iş günü

Abone olTelegram
Koronavirüs salgını ile mücadele tedbirleri sonucu kapatılan birçok işletme bugün normalleşme kapsamında, kapılarını tedbirler çerçevesinde müşterilerine açtı. Diyarbakır'da AVM’ler, berberler, kuaförler ve güzellik merkezleri de yaklaşık iki ay aradan sonra kapılarını açarak hizmet vermeye başladı.
© Sputnik / Sertaç KayarTürkiye'nin normalleşme sürecinde, bugün önemli bir aşamaya geçildi. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kapatılan birçok işletme, bugün normalleşmenin ilk adımı olarak kapılarını müşterilerine açtı.
Türkiye'nin normalleşme sürecinde, bugün önemli bir aşamaya geçildi. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kapatılan birçok işletme, bugün normalleşmenin ilk adımı olarak kapılarını müşterilerine açtı.  - Sputnik Türkiye
1/10
Türkiye'nin normalleşme sürecinde, bugün önemli bir aşamaya geçildi. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kapatılan birçok işletme, bugün normalleşmenin ilk adımı olarak kapılarını müşterilerine açtı.
© Sputnik / Sertaç KayarBunlardan biri de alışveriş merkezleri, kuaförler ve berberler. Diyarbakır’da AVM’ler, kuaför ve berberle aldıkları önlemlerin ardından yaklaşık iki ay aradan sonra kapılarını müşterilerine açtı.
Bunlardan biri de alışveriş merkezleri, kuaförler ve berberler. Diyarbakır’da AVM’ler, kuaför ve berberle aldıkları önlemlerin ardından yaklaşık iki ay aradan sonra kapılarını müşterilerine açtı. - Sputnik Türkiye
2/10
Bunlardan biri de alışveriş merkezleri, kuaförler ve berberler. Diyarbakır’da AVM’ler, kuaför ve berberle aldıkları önlemlerin ardından yaklaşık iki ay aradan sonra kapılarını müşterilerine açtı.
© Sputnik / Sertaç KayarGüneydoğu’nun en büyük alışveriş merkezlerinden olan Ceylan Karavil AVM, koronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Mart’ta kapılarını kapatmıştı. Yaklaşık 2 aydır gündür kapalı olan AVM bugün saat 10.30’da kapılarını açtı.
Güneydoğu’nun en büyük alışveriş merkezlerinden olan Ceylan Karavil AVM, koronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Mart’ta kapılarını kapatmıştı. Yaklaşık 2 aydır gündür kapalı olan AVM bugün saat 10.30’da kapılarını açtı.  - Sputnik Türkiye
3/10
Güneydoğu’nun en büyük alışveriş merkezlerinden olan Ceylan Karavil AVM, koronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Mart’ta kapılarını kapatmıştı. Yaklaşık 2 aydır gündür kapalı olan AVM bugün saat 10.30’da kapılarını açtı.
© Sputnik / Sertaç KayarSağlık ve güvenlik tedbirleri alınarak açılan AVM, saat 10.30 ile 19.00 arasında açık olacak. AVM girişinde sesli ve görüntülü uyarı veren termal kameralar ile gelen ziyaretçilerin vücut ısısı ölçümü yapılırken, yüksek ateş ikazı verenler içeri alınmıyor.
Sağlık ve güvenlik tedbirleri alınarak açılan AVM, saat 10.30 ile 19.00 arasında açık olacak. AVM girişinde sesli ve görüntülü uyarı veren termal kameralar ile gelen ziyaretçilerin vücut ısısı ölçümü yapılırken, yüksek ateş ikazı verenler içeri alınmıyor. - Sputnik Türkiye
4/10
Sağlık ve güvenlik tedbirleri alınarak açılan AVM, saat 10.30 ile 19.00 arasında açık olacak. AVM girişinde sesli ve görüntülü uyarı veren termal kameralar ile gelen ziyaretçilerin vücut ısısı ölçümü yapılırken, yüksek ateş ikazı verenler içeri alınmıyor.
© SputnikMaskesiz içeriye girişe izin verilmezken, sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek girişler sağlanıyor. AVM’nin çocuk oyun alanı ve sinema bölümü, Cumhurbaşkanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında kapalı olacak. Restoranlar ise sadece paket servis sistemi ile çalışıyor.
Maskesiz içeriye girişe izin verilmezken, sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek girişler sağlanıyor. AVM’nin çocuk oyun alanı ve sinema bölümü, Cumhurbaşkanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında kapalı olacak. Restoranlar ise sadece paket servis sistemi ile çalışıyor. - Sputnik Türkiye
5/10
Maskesiz içeriye girişe izin verilmezken, sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek girişler sağlanıyor. AVM’nin çocuk oyun alanı ve sinema bölümü, Cumhurbaşkanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında kapalı olacak. Restoranlar ise sadece paket servis sistemi ile çalışıyor.
© Sputnik / Sertaç KayarYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında "kapatılması yönünde" tavsiye kararına riayet etmeyerek çalışmalarına devam eden ve hâlihazırda açık olan 80 AVM ile beraber Türkiye genelinde aktif olarak hizmet veren AVM sayısı 436 oldu.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında kapatılması yönünde tavsiye kararına riayet etmeyerek çalışmalarına devam eden ve hâlihazırda açık olan 80 AVM ile beraber Türkiye genelinde aktif olarak hizmet veren AVM sayısı 436 oldu. - Sputnik Türkiye
6/10
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında "kapatılması yönünde" tavsiye kararına riayet etmeyerek çalışmalarına devam eden ve hâlihazırda açık olan 80 AVM ile beraber Türkiye genelinde aktif olarak hizmet veren AVM sayısı 436 oldu.
© Sputnik / Sertaç KayarDiyarbakır’da, Ceylan Karavil Park Yönetim Kurulu Üyesi Şeyhmus Ceylan, gerekli tedbirleri alarak AVM’yi açtıklarını ve kurallara riayet ettiklerini söyledi.
Diyarbakır’da, Ceylan Karavil Park Yönetim Kurulu Üyesi Şeyhmus Ceylan, gerekli tedbirleri alarak AVM’yi açtıklarını ve kurallara riayet ettiklerini söyledi. - Sputnik Türkiye
7/10
Diyarbakır’da, Ceylan Karavil Park Yönetim Kurulu Üyesi Şeyhmus Ceylan, gerekli tedbirleri alarak AVM’yi açtıklarını ve kurallara riayet ettiklerini söyledi.
© Sputnik / Sertaç KayarAVM’ye gelen kişi sayısı bir hayli az. Gelenlerin çoğu AVM’de bulunan bankamatikleri kullanmak için geldiklerini söylüyor. Vatandaşlar, AVM’lerin açılması için erken olduğu görüşünde.
AVM’ye gelen kişi sayısı bir hayli az. Gelenlerin çoğu AVM’de bulunan bankamatikleri kullanmak için geldiklerini söylüyor. Vatandaşlar, AVM’lerin açılması için erken olduğu görüşünde. - Sputnik Türkiye
8/10
AVM’ye gelen kişi sayısı bir hayli az. Gelenlerin çoğu AVM’de bulunan bankamatikleri kullanmak için geldiklerini söylüyor. Vatandaşlar, AVM’lerin açılması için erken olduğu görüşünde.
© Sputnik / Sertaç KayarKoronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Mart’tan bu yana kapalı olan berber, kuaför ve güzellik salonları da bugün açılarak kontrollü şekilde faaliyete girdi. Saat 09.00 ile 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek olan işletmeler, müşterilere randevu sistemiyle hizmet veriyor. Açılan işletmelerde hem sosyal mesafe hem de dezenfekte işlemlerine özen gösteriliyor.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Mart’tan bu yana kapalı olan berber, kuaför ve güzellik salonları da bugün açılarak kontrollü şekilde faaliyete girdi. Saat 09.00 ile 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek olan işletmeler, müşterilere randevu sistemiyle hizmet veriyor. Açılan işletmelerde hem sosyal mesafe hem de dezenfekte işlemlerine özen gösteriliyor. - Sputnik Türkiye
9/10
Koronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Mart’tan bu yana kapalı olan berber, kuaför ve güzellik salonları da bugün açılarak kontrollü şekilde faaliyete girdi. Saat 09.00 ile 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek olan işletmeler, müşterilere randevu sistemiyle hizmet veriyor. Açılan işletmelerde hem sosyal mesafe hem de dezenfekte işlemlerine özen gösteriliyor.
© Sputnik / Sertaç KayarBerberlerden bazıları açılış için erken olduğunu söylerken bazıları da kararın yerinde olduğunu söylüyor. Müşteriler ise kurallara riayet edilmesini istiyor.
Berberlerden bazıları açılış için erken olduğunu söylerken bazıları da kararın yerinde olduğunu söylüyor. Müşteriler ise kurallara riayet edilmesini istiyor. - Sputnik Türkiye
10/10
Berberlerden bazıları açılış için erken olduğunu söylerken bazıları da kararın yerinde olduğunu söylüyor. Müşteriler ise kurallara riayet edilmesini istiyor.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала