Para - hesap makinesi  - Sputnik Türkiye
EKONOMİ
Türkiye ve dünyadan ekonomi alanındaki güncel gelişmeler, para piyasalarındaki son durum. Kredi kuruluşları değerlendirmesi ve diğer tüm gelişmeler.

Trafik sigortasında indirim tavsiyesi

© DHAİstanbul'da trafik
İstanbul'da trafik - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Türkiye Sigorta Birliği, (TSB) üyelerine trafik sigortası ve ferdi kaza sigortasında indirim veya teminat sürelerinin uzatılması konusunda tavsiye kararı yayımladı.

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) üyelerine trafik sigortası ve ferdi kaza sigortasında indirim veya teminat sürelerinin uzatılması konusunda tavsiye kararı yayımladı.

TSB, üyeleriyle birlikte koronavirüs küresel salgınının getirdiği riskleri ve etkilerini yakından takip ettiğini belirterek; üzerine düşen sorumluluklar doğrultusunda gerekli adımları atmaya devam ettiklerini belirttiği açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bu çerçevede sektörel açıdan yeni iş ve yenilemelerde yaşanan daralma ve başta yedek parça ve yargılama giderleri olmak üzere maliyetlerde artış temayülüne rağmen, Birlik Yönetim Kurulumuz, sigortalılarımıza yönelik aksiyonlar konusunu görüşmüş ve daha önce almış olduğumuz tavsiye kararlarına ilave olarak Riskli Sigortalılar Havuzu kapsamına girmeyen araçların Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik) Sigortalarında ve Otobüs Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortalarında, uygulama yöntemi şirketlerimizin inisiyatiflerinde olmak üzere; öncelikle, yenilenen poliçe primlerinde indirim ve/veya gerekli durumlarda teminat sürelerinin uzatılması ile şirketlerimizin gerekli göreceği diğer kolaylaştırıcı uygulamaları tavsiye etmiştir."

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала