Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Koronavirüs zirvesinde konuşan Erdoğan: Süreci sabır ve dua ile aşacağımıza inanıyorum

© İHACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
'Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı'nın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sabır ve dua ile sürecin üstesinden gelineceğine inandığını söyledi. Erdoğan, "Milletimizi iyi bilgilendirir, hastalığı sıkı şekilde kontrol altında tutarsak umduğumuzdan da güzel bir tablo bizi bekliyor" dedi.

Çankaya Köşkü'nde düzenlenen 'Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı' Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında başladı.

Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi ve Sağlık Politikaları kurullarının üyeleri, bakanlar, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, AK Partili yöneticiler ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erdoğan, şunları söyledi:

'Sürecin ciddi ekonomik sonuçları ortaya çıkacaktır'

'Alacağımız kararlarla bu zoru birlikte başaracağız'

'Hastalığı sıkı bir şekilde kontrol altında tutabilirsek, güzel bir tablo bizi bekliyor'

  • Çin'deki salgın dönemi Avrupa başta olmak üzere tüm dünyayı üretim konusunda alternatifler aramaya itmiştir. Üretimde alternatif denince ilk akla gelen yerlerden biri Türkiye'dir.
  • Ayrıca virüs salgını ve petrol fiyatlarının düşüşüyle bağlantılı olarak finans alanında yaşanan gelişmeler de ülkemize ilave avantajlar sağlayacaktır.
  • Şayet önümüzdeki birkaç haftalık dönemi iyi yönetir, milletimizi iyi bilgilendirir, hastalığı sıkı bir şekilde kontrol altında tutabilirsek umduğumuzdan da güzel bir tablo bizi bekliyor.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала