Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Uluslararası Gazeteciler Federasyonu’ndan Türkiye’ye çağrı: Sputnik çalışanlarına gözdağı vermeyin

© SputnikEstonya, Sputnik haber ajansı ve radyosunun bulunduğu tek Baltık ülkesi olarak öne çıkıyor. Toplam 35 kişiden oluşan personelinin 33'ü Estonya vatandaşı olan ajansın, Estonya bütçesine aylık vergi ödemeleri yaklaşık 30 bin euro.
Estonya, Sputnik haber ajansı ve radyosunun bulunduğu tek Baltık ülkesi olarak öne çıkıyor. Toplam 35 kişiden oluşan personelinin 33'ü Estonya vatandaşı olan ajansın, Estonya bütçesine aylık vergi ödemeleri yaklaşık 30 bin euro. - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Brüksel merkezli Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (EFJ), Ankara’nın Sputnik’e uyguladığı baskı nedeniyle gazetecilerin mesleki faaliyetlerinden dolayı gözaltına alınmasının ve bu kişilere gözdağı verilmesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

EFJ’nin konuya ilişkin açıklamasında, Sputnik Türkiye’deki gazetecilerin işlerini yapmaları nedeniyle gözaltına alınmasının ve bu kişilere gözdağı verilmesinin kabul edilemez olduğu vurgulanarak, Türk yetkililere Türkiye’de çalışan tüm medya mensuplarının güvenliğini sağlama çağrısı yapıldı.

Federasyondan Sputnik’e yapılan açıklamada, EFJ, Türkiye’de Sputnik personeline yapılan saldırılar ile ilgili olarak şunları söyleyebilir; EFJ Genel Sekreteri Anthony Bellanger, ‘Sputnik’te çalışan meslektaşlarımızın sadece kendi işlerini yaptıkları için tutuklanması ve gözdağı verilmesi için kesinlikle hiçbir sebep yok. Türk yetkilileri, Türkiye’de çalışan tüm gazetecilerin güvenliklerinin garanti altına alınması için mümkün olan her şeyi yapmaya çağırıyoruz’ dedi” ifadelerine yer verildi.

 

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала