GÖRÜŞ

Rus uzmandan S-400 yorumu: Askeri açıdan seçkin ülkeler kulübüne giren Türkiye'yi kimse korkutamaz

© AA / Mustafa KamacıS-400 / Türkiye
S-400 / Türkiye - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Türkiye'ye Rusya'dan S-400 füze savunma sistemleri sevkiyatının başlamasını değerlendiren Rus uzman Korotçenko, bu sevkiyatla birlikte Türkiye'nin tamamen bağımsız, egemen, kimsenin korkutamayacağı güçlü bir ülke olduğunun görüldüğünü ifade etti. Korotçenko'ya göre Türkiye, askeri açıdan seçkin ülkeler kulübüne girdi.

S-400/ Türkiye - Sputnik Türkiye
Rusya doğruladı: Türkiye'ye S-400 teslimatına başladık
Sputnik'e demeç veren Rusya Savunma Bakanlığı Halk Konseyi üyesi ve Natsionalnaya Oborona Dergisi Genel Yayın Yönetmeni İgor Korotçenko, Batılı ülkelerin baskısı ve S-400 alımını engelleme girişimleri altında Türkiye'nin egemenliğini kanıtladığını vurguladı.

'ERDOĞAN BASKIYA BOYUN EĞMEYECEĞİNİ GÖSTERDİ'

Rus uzman, "ABD, İngiltere, NATO ve diğer yapılar, bu anlaşmayı bozmak için Türkiye'yi baskı altına aldı. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, baskıya boyun eğmeyeceğini gösterdi. Türkiye, tamamen bağımsız, egemen ve kimsenin korkutamayacağı güçlü bir ülke" dedi.

NATO bayrağı - Polonya - Sputnik Türkiye
DÜNYA
NATO yetkilisi: Türkiye'nin S-400 alımının potansiyel sonuçlarından ötürü endişeliyiz
Korotçenko'ya göre Erdoğan, bu süreçte öncelikle ulusal güvenlik çıkarlarını ve Türk halkının çıkarlarını esas aldı.

'TÜRKİYE, GÜVENLİK ALANINDA MUTLAK EGEMENLİĞE SAHİP OLDU'

En donanımlı, en teknolojik, en gelişmiş ve en iyi uzun menzilli füze savunma sistemi S-400'ü alan, askeri açıdan seçkin dünya ülkeleri kulübüne Türkiye'nin de katıldığını belirten Korotçenko, Türkiye'nin S-400'lerle birlikte kendi hava-uzay sahasının güvenliğini sağlama alanında mutlak egemenliğe sahip olduğunu vurguladı.

'ERDOĞAN PAZARDAKİ EN İYİ SİSTEMİ ALDI'

S-400 sisteminin alçak irtifadaki kruz füzeleri, 5. nesil avcı uçakları ve stratosferdeki hedefler de dahil olmak üzere her türlü hedefi imha etme ve taktik füzelerini önleme imkanına sahip olduğuna dikkat çeken Korotçenko, Erdoğan'ın pazardaki en iyi sistemi almaya öncelik verdiğinin altını çizdi.   

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала