Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Temel atma töreninde müftünün uyarısıyla kurban kesilmedi

© DHATemel atma töreninde müftünün uyarısıyla kurban kesilmedi
Temel atma töreninde müftünün uyarısıyla kurban kesilmedi - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Bolu'nun Mengen ilçesinde Taziye ve Kültür Evi projesinin temel atma töreninde kurban kesileceği sırada ilçe müftüsü Mehmet Özcan, açılış törenlerinde kurban kesimi geleneğinin yanlış olduğunu belirterek, koyunun kesilmesini engelledi.

Hindu tanrisi Vishnu - Sputnik Türkiye
Sri Lanka'da Hinduların tapınakta hayvan kurban etmesi yasaklanıyor
Bolu'nun Mengen ilçesinde 'Her Mahalleye Taziye ve Kültür Evi' projesi kapsamında ilk Taziye ve Kültür Evi'nin temeli Türkbeyli Mahallesi'nde atıldı. Temel atma törenine Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, ilçe protokolü ve mahalleli katıldı.

Temel atma töreni öncesi getirilen kurbanlık bir koyun kesileceği sırada ilçe müftüsü Mehmet Özcan, Belediye Başkanı Turhan Bulut'a, açılış törenlerinde kurban kesme adetinin yanlış olduğunu söyledi. Bunun üzerine kurban kesiminden vazgeçildi. Temel atma töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından dualarla gerçekleştirildi.

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut açılışta yaptığı konuşmada, "İlçemizde çok değerli müftümüz var. Belki ilkini gerçekleştireceğiz. 'Temel atma törenlerinde kurban kesme diye bir gelenek, adet yok. Gelin bu temel atma törenlerinde bu hayvanlarımızı burada kesmeyelim, telef etmeyelim.' dedi. Ben de buna uyuyorum ve kurbanımızı bağışlıyoruz. Götürüyoruz. İhtiyaç sahiplerine bu kurbanımızı teslim edeceğiz. Biz güzel, aydın, demokrat yapıdaki değerli din adamlarımızı, değerli hocalarımızı, böyle değerli müftülerimizi yüreğimizde taşırız. Çok teşekkür ediyorum müftü bey" dedi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала