Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Putin’in emeklilik reformu üzerinde yaptığı düzenlemeler oybirliği ile kabul edildi

© Sputnik / Alexey Malgavko / Fotoğraf bankasına girYaşlı Rus çift
Yaşlı Rus çift - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in tartışmalı emeklilik reformu üzerinde yaptığı, emeklilik yaşının aşamalı olarak artması yönündeki düzenlemeler oybirliğiyle kabul edildi.

Putin, resepsiyonda askeri okul mezunları, güvenlik güçlerinin yanı sıra Rusya ordusu ile Rusya için kadeh kaldırdı. Putin “Mareşal Aleksandr Pokrışkin’in sözlerini hatırlatmak istiyorum: En kutsal görev, daima Rusya için olandır. Rus subaylarımızın verilen görevleri kusursuzca yerine getireceğinden, vatanımız ve halkımızın güvenliğini koruyacağından eminim” dedi. - Sputnik Türkiye
Putin, Rusya'da tartışmalı emeklilik reformunun hafifletilmesi talimatını verdi
Rusya'da hükümetin önerdiği ve emeklilik yaşının kadınlar için 8 yıl arttırılarak 63'e, erkeklerinse 5 yıl arttırılarak 65'e çıkarılması teklifi tartışma yaratmıştı.

PUTİN, DÜZENLEMENİN HAFİFLETİLMESİ TALİMATINI VERMİŞTİ

Daha sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu düzenlemelerin hafifletilmesi talimatı vermişti. Görüşmelerin tamamlanmasının ardından Putin'in önerdiği 9 düzenleme teklifi parlamentosunun alt kanadı Duma tarafından onaylandı.

Putin'in önerdiği düzenlemelerde kadınların emeklilik yaşının arttırılması, mevcut vergi kârlarının yeni düzenleme tamamlanıncaya kadar korunması, uzak bölgelerde yaşayan ve ülkenin kuzeyindeki yerli halkların temsilcileri gibi belli kategorilerdeki vatandaşlara ek ödeme yapılması gibi öneriler yer alıyor.

Yolsuzluk yapanların mal varlıkları, emeklilere dağıtılacak - Sputnik Türkiye
Yolsuzluk yapanların mal varlıkları, emeklilere dağıtılacak
DÜZENLEME İLE EMEKLİLİK YAŞI, ERKEKLER İÇİN 65'E KADINLAR İÇİN İSE 55'TEN 60'A YÜKSELİYOR

Teklifle erkeklerin emeklilik yaşının 2028'den itibaren 60'tan 65'e, kadınların emeklilik yaşının da 2034'ten itibaren 55'ten 60'a çıkarılması öngörülüyor. Teklifte yer alan bir başka husus da gerçek emeklilik yaşından 5 yıl önce emeklilik öncesi yaşı uygulaması olması. Bu koşulu sağlayan kişilere daha iyi işsizlik koşulları ve istihdamları için ek garantiler verilmesi isteniyor.

Öte yandan reform paketinden parlamentodaki çoğunluk partisi Birleşik Rusya'nın önerdiği teklifler de geçirildi. Bu teklifler daha çok teknik ve emeklilik maaşlarının enflasyona göre endekslenmesi, devlet ile özel emeklilik kuruluşları arasında etkileşim gibi hususları içeriyor.

 

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала