Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Çin, ABD devlet tahvillerine yatırımını 7.7 milyar dolar kıstı

Abone olTelegram
Çin’in ABD ile gergin ilişkilerine rağmen Amerikan değerli kâğıtlarına yatırımda, geçen temmuzda 7.7 milyar dolarlık kısıtlamaya gitse de hala lider pozisyonunu koruduğu öğrenildi.

ABD-Çin bayrakları - Sputnik Türkiye
DÜNYA
'ABD-Çin ticaret savaşı 20 yıl sürebilir’
ABD Maliye Bakanlığı'nın güncel verilerine göre geçen temmuzda yatırımını 7.7 milyar dolar kısıtlayan Çin'in elinde halen 1.171 trilyon dolarlık devlet tahvili bulunuyor.

Bir önceki ay da olduğu gibi Çin'i, Amerikan değerli kâğıtlarına yatırımlarını arttırarak 1.035 trilyon dolara çıkaran Japonya izledi. ABD devlet tahvillerine en çok yatırım yapan üçüncü ülkeyse 300 milyar dolarla İrlanda oldu.

Çin- ABD - Sputnik Türkiye
ABD 200 milyar dolarlık Çin ürününe daha vergi uygulayacak
RUSYA, ABD TAHVİLLERİNDE YATIRIMDA İLK 30 GİREMEDİ

Geçen haziran ve temmuzda ABD tahvillerindeki yatırımlarını önemli ölçüde azaltan Rusya ise, TOP 30'a girmedi. Mayıs sonu itibarıyla Rus yatırımları 2007'den bu yana en düşük seviyesine gerileyerek 14.9 milyar dolar olmuştu. Temmuz sonu itibarıyla da bu rakam, yalnızca 3 milyon dolar azalarak 14.9 milyar dolar seviyesini korudu.

 

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала