Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

ABD'de Trump'ın başkanlığından memnun olmayanların oranı yüzde 60'a ulaştı

Abone olTelegram
Washington Post gazetesi ile ABC News'un yaptığı bir ankete göre, ABD'de Donald Trump'ın başkanlığından memnun olmayanların oranı yüzde 60'a ulaştı. Ankete katılanların yüzde 49'u Trump'a yönelik azil sürecinin başlatılmasına destek verdi.

Donald Trump, Ohio'daki 'Amerika'yı yeniden muhteşem yap' mitinginde sıcaktan yakınırken - Sputnik Türkiye
Trump'ın avukatı: Başkan azledilirse, ABD halkı ayaklanır
Ankette "Donald Trump'ın Başkan olarak yaptığı görevi beğeniyor musunuz yoksa beğenmiyor musunuz?" diye soruldu.

Ankete katılanların yüzde 60'ı Trump'ın başkanlığını beğenmediklerini söylerken yüzde 36'sı Trump'ın başkanlığından memnun olduklarını söyledi.

Ankete göre ABD'li seçmenlerin yüzde 49'u Trump'ın Başkanlık görevinden alınmasına yol açailecek olan azil sürecinin (impeachment) başlatılmasını destekledi. Yüzde 46'sı ise azil sürecinin başlamasına karşı çıktı.

Ankete katılan seçmenlerin yüzde 47'si Trump'ın ABD ekonomisiyle ilgili politikalarını beğemezken yüzde 45'i ABD Başkanı'nın bu alandaki performansını beğendiğini ifade etti.

26 Ağustos- 29 Ağusto tarihleri arasında 1.003 yetişkinle yapılan anketin yanılma payının ise yüzde 3.6 olduğu açıklandı.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала