Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Erdoğan: Geçmişte hep tabi olan Türkiye'ye alıştıkları için kendi yolunu çizen Türkiye'ye tahammül edemiyorlar

© AA / Cem ÖksüzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Kara Harp Okulunda Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Mezuniyet Töreni'ne katılarak konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Kara Harp Okulunda Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Mezuniyet Töreni'ne katılarak konuştu. - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Harp Okulları mezuniyet töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ülkesini ve milletini en iyi şekilde savunacak orduya ihtiyacı olduğunu söyledi. Erdoğan, "Geçmişte hep tabi olan Türkiye'ye alıştıkları için kendi yolunu çizen Türkiye'ye tahammül edemiyorlar. Bin kere diz çöktürdüklerini zannetseler de bin kere ayağa kalkacağız" dedi.

Kara Harp OKulu'nda düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Mezuniyet Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bazıları askeri okullar kapatıldı diye propaganda yapıyor, işte burada olduğu gibi Harp Okullarımız enstitülerimiz faaliyetlerinin sürdürüyor. Sadece askeri liseler kapatıldı. Sadece bu yıl üniversitemize bağlı okullara 4 bine yakın yeni öğrenci alınacak" ifadesini kullandı.

​Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

'GERİYE DÖNÜŞ KESİNLİKLE MÜMKÜN DEĞİL'

Erdoğan, anıtkabir - Sputnik Türkiye
Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir'de: Tehdit, ihlal ve saldırılar bizi ideallerimizden alıkoyamayacak
- Türkiye'nin sürekli darbe ve cunta üreten, vesayetin aracı haline gelen değil; ülkesini ve milletini en iyi şekilde savunacak bir orduya ve insan gücüne ihtiyacı vardır. İçerik konusunda henüz arzu ettiğimiz seviyeye gelemediğimizi düşünüyorum. Artık tüm enerjimizi içerik üzerinde yoğunlaştırabiliriz.

— Tarihçiler Türk milletini asker veya ordu millet olarak tanımlar. Asker millet kavramı, milletimizin ezanı, bayrağı, vatanı, devleti söz konusu olduğunda topyekun kıyama kalkan bir millet olduğunu anlatıyor.

— Milli Savunma Üniversitemiz, önümüzdeki ekimde toplam 6 bin 125 Türk ve 22 ülkeden 661 misafir askeri öğrencisiyle yeni eğitim-öğretim yılına başlayacaktır. Böylece 15 Temmuz'un ardından başlayan yeniden yapılanma süreci büyük ölçüde tamamlanmış ve harp okullarımız tam kapasiteyle faaliyetlerini yürütür hale gelecektir. Türkiye'nin diğer tüm kazanımları gibi Milli Savunma Üniversitesi ile kurduğumuz yeni sistemden de geriye dönüş kesinlikle mümkün değildir.

'ORDUMUZUN YERLİ VE MİLLİ VASFINI GÜÇLENDİRECEĞİZ'

F-16 - Sputnik Türkiye
SAVUNMA
Türk Hava Kuvvetleri, yerli F-16 lastiği kullanmaya başladı
- Türk Silahlı Kuvvetlerimizi sadece silahıyla, sadece insan gücüyle, sadece fiziki performansıyla değil, aynı zamanda hayata, dünyaya, ülkemize üstlenilen sorumluluklara bakış açısıyla da en ileri düzeye ulaştırmak noktasında kararlıyız. Önümüzdeki dönem, bu doğrultuda çok büyük reformlara imza atılacak bir dönem olacaktır.

— Ordumuzu FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütlerinin tasallutundan kurtarmakla kalmayacak, yerli ve milli vasfını güçlendireceğiz. Geçmişte hep tabi olan takip eden Türkiye'ye alıştıkları için kendi yolunu kendi iradesi ile çizen Türkiye'ye tahammül edemiyorlar. Bize bin kere diz çöktürdüklerini zannetseler de biz bin kere ayağa kalkmaya devam edeceğiz.

— Bugünkü Türkiye, 20 yıl öncesinin Türkiyesinden katbekat daha güçlü daha müreffeh daha muktedirdir. Yarınki Türkiye, bugünden daha güçlü daha müreffeh daha muktedir olacaktır.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала