Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Ahmet Hakan'dan CHP'li Hazinedar'a: Al sana 100 bin dolarlık o ifade

© AA / Orhan AkkanatMurat Hazinedar
Murat Hazinedar - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Görevden uzaklaştırılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın beyaz eşya ticareti yapmak için dükkan açmaya kalkan bir esnafa "Beltaş Vakfı'na 100 bin dolar yatıracaksın, yoksa dükkanı açamazsın" dediğini ileri süren Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugün bahsi geçen ifadeyi yayımladı.

Murat Hazinedar - Sputnik Türkiye
Ahmet Hakan'dan CHP'li Hazinedar'a: Bırak laga lugayı da cevap ver
Ahmet Hakan, "Kemal Bey! Siz bu işi vallahi de bilmiyorsunuz billahi de bilmiyorsunuz" başlığıyla yayımlanan yazısında Hazinedar'a "Madem şereften, haysiyetten falan söz ediyorsun. Al sana Beşiktaş’ta beyaz eşya dükkânı açmak isteyen bir vatandaşın mülkiye müfettişlerine verdiği ifade" diye seslendi.

"Al oku, ondan sonra konuşalım şerefi, haysiyeti falan" ifadesini kullanan Hakan, Hazinedar'ın dükkan açması için 100 bin dolar istediğini ileri sürdüğü esnafın beyanlarını şöyle aktardı:

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar - Sputnik Türkiye
Görevden alınan Hazinedar, Erdoğan'a teşekkür etti
"2016’da Beşiktaş’ta beyaz eşya ticareti yapmak için bir dükkan kiraladık ve dekorasyon çalışmasına başladık. Ustalar işyerinde çalışırken Beşiktaş Belediyesi’nden dört kişilik bir zabıta ekibi geldi. İnşaat ruhsatı gerektirecek bir iş yapmadığımız halde inşaat için belediyeden izin almamız gerektiğini söyleyerek bizi belediyeye, Hüseyin Avni Sipahi’ye yönlendirdiler. Hüseyin Avni Sipahi’ye gittim. Bana dekorasyona devam edebilmem için Beltaş Vakfı’na 100 bin dolar yatırmam gerektiğini söyledi. Ben bunu ödeyemeyeceğimi söyleyince 'Ödemeyi yapmazsan dükkanı açamazsın' dedi. Bir yakınımız araya girdi. Çetin Başkan (Kırışgil) ile görüştüğünü bana söyledi ve '100 bin TL yatırırsanız işiniz olacak' dedi. Her ay 45 bin TL kira verdiğim dükkanımı bir an önce açmam gerekiyordu. Bu nedenle 100 bin TL’yi ödedim."

HAZİNEDAR'DAN YANIT GELDİ: ISRARLA İDRAK ETMİYORSUN

Hakan'ın söz konusu yazısına Twitter hesabı üzerinden yanıt veren Hazinedar, "Yüzde 77 rekor oyla seçilerek geldiğim görevimden sadece geçici olarak uzaklaştırılmış olduğumdan halihazırda belediye başkanı sıfatını taşımama rağmen, ısrarla idrak etmiyor ve eski belediye başkanı diye hitap ediyorsun ya, ben de sana eski Kanal 7'li Ahmet Hakan diye sesleneceğim" dedi.

Hakan'ın yayınladığı beyanın 'tartışmalı' olduğunu söyleyen Hazinedar, "Senin anlayamadığın bu farkı, Hürriyet’in vicdan sahibi okurlarının anlayacağına eminim" diye yazdı.

Hazinedar, Hakan'ın yazısına konu olan beyanın orijinalini de takipçileriyle paylaştı:

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала