Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

'Her şey dahil' sistemi iptal edilirse, Rus turistler Türkiye'den vazgeçecek

© Fotoğraf : DHARus turistler
Rus turistler - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Rus OneTwoTrip turistik hizmet sitesinin anketinde, Türkiye'deki ‘her şey dahil' tatil sisteminin iptal edilmesi halinde, Rus turistlerin yüzde 20'sinin Türkiye'ye tatile gitmek istemediği ortaya çıktı.

Rus turist-Antalya - Sputnik Türkiye
'Antalya’ya gelen Rus turist sayısı, temmuz ayı içerisinde azaldı'
Rus OneTwoTrip turistik hizmet sitesi, Rus turistlerin Türkiye'de ‘her şey dahil' sisteminin iptal edilmesi ihtimaline nasıl yaklaştığını araştırdı. Sitedeki bir anketle turistlere böyle bir durumda ne yapacakları soruldu.

Katılımcıların yüzde 87'si sistemin iptal edilmesi halinde Türkiye'ye yönelik yaklaşımının değişeceğini belirtti. Turistlerin yüzde 67'si Türkiye tatili ile başka bir ülkede tatili artık daha dikkatle kıyaslayacağını, yüzde 20'si de Türkiye'de tatile çıkmaktan kaçınacağını ifade etti.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN SİSTEMLERDEN BİRİ

‘Her şey dahil' sistemi Türkiye'de en çok tercih edilen sistemlerden biri. Anket sonuçlarına göre Türkiye kıyılarında tatil yapan Rus turistlerin yüzde 91'i bu şekilde tatil yapıyor. Turistler paket tur aldıklarında otel çevresinden nadiren ayrılıyor ve yüzde 78'i sadece otel içinde yemek yiyor.

Şirket Genel Müdürü Anton Kim "Türkiye bu alanda hep lider oldu. Bu nedenle bu sistemin iptal edilmesi ihtimaline yönelik haberler endişe ile karşılandı" dedi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала