Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Trump'ın eski avukatı Cohen mahkemeye çağrıldı

Abone olTelegram
ABD Başkanı Donald Trump'ın eski avukatı Michael Cohen, avukatının Cohen'in Trump hakkında bilgi sahibi olduğunu açıklaması üzerine mahkemeye çağrıldı.

ABD Başkanı Donald Trump ve Paul Manafort - Sputnik Türkiye
Trump'tan Manafort'a övgü, Cohen'e suçlama
New York eyaleti Vergi Dairesi Sözcüsü James Gazzale yaptığı açıklamada, "Michael Cohen icin dün yapılan açıklamalar ışığında mahkeme celbi çıkarıldığını teyit ediyoruz." açıklaması yaptı.

Cohen'in avukatı Lanny Davis dün gece CNN televizyonunda katıldığı programda, "Cohen'in Trump hakkında hem Washington'ı hem de New York eyaletini ilgilendirecek bilgilere sahip olduğuna inanıyorum" diye konuşmuştu.

New York'ta FBI yetkililerine teslim olan Cohen öğleden sonra mahkemeye çıkarılmış, Cohen'in hakkındaki iddialarla ilgili Federal Soruşturma Bürosuyla (FBI) uzlaşma yoluna gittiği bildirilmişti.

Cohen'in hakkındaki vergi kaçırma ile kampanya bütçesiyle ilişkili 8 farklı suçlamayı kabul ettiği belirtilmişti.

'DANİELS'IN PARASI KAMPANYA FONUNDAN'

Trump'ın eski avukatı Michael Cohen - Sputnik Türkiye
Trump'ın eski avukatı Cohen, FBI ile anlaşarak 'itirafçı' oldu
Trump, seçim kampanyasından önce Cohen'e, porno filmlerinde rol alan Stormy Daniels'a susması için verilen paranın kampanya fonundan sağlanmadığını belirtmişti ancak Cohen'in mahkemeye bu konuda farklı bilgi verdiğine vurgu yapıldı. ABD basını, Cohen'in, Trump'ın bu ödemeyi kampanya parasıyla yaptırdığını itiraf ettiğini yazdı.

Basında yer alan haberlere göre Cohen, "Birisinin susması için 130 bin dolarlık bir ödeme yapıldı" ifadesini kullandı.

ABD'de Trump'ın seçim kampanyasında usulsüzlük bulunduğu gerekçesiyle kampanyada görev yapan isimler, FBI tarafından sorgulanmaya devam ediyor.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала