Para - hesap makinesi  - Sputnik Türkiye
EKONOMİ
Türkiye ve dünyadan ekonomi alanındaki güncel gelişmeler, para piyasalarındaki son durum. Kredi kuruluşları değerlendirmesi ve diğer tüm gelişmeler.

Yeni Şafak: 1000 akıncı bütün dünyaya dağılsın

© AFP 2022 / GERARD CERLES Türkiye- AB
Türkiye- AB - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Yeni Şafak gazetesinde "Bin akıncı bütün dünyaya dağılsın" başlığıyla yayımlanan haberde, Türkiye'nin bin kişilik ticari ataşe ekibinin bir misyon grubu kurup, bütün dünyaya yayılması gerektiği ileri sürüldü.

Andrew Brunson - Sputnik Türkiye
Yeni Şafak: Brunson'ın PKK ile bağlantısının fotoğrafları var
Elçiliklerde ekonomik seferberlik başlatılması gerektiğini savunan gazete, 'bin akıncı' diye tanımladığı kişilerin bulundukları ülkelerin iş ve ticaret imkanlarını en ince detayına kadar çalışması gerektiği görüşünü dile getirdi. 

"İhracat seferberliği kapsamında Türkiye'nin yurt dışındaki misyonlarına büyük görev düşüyor" denen haber, şöyle devam etti:

"İhracatçıya yurt dışında kılavuzluk yapacak ticari ataşelerine ilave bin ataşenin daha atanmasının ihracat için büyük önem taşıdığını belirten iş adamları, Türkiye'nin bu alandaki eksikliğin hızlıca giderilmesi gerektiğini vurguladı. En az bin kişilik kadro takviyesi yapılmasının Türkiye'ye bu alanda büyük güç katacağını ifade eden ihracatçılarda, ticari ataşelerin yeni dönemde bir bürokrat gibi değil, tüccar gibi hareket etmesi beklentisi var."

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала