Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Yeni Şafak yazarı Acet: Bu yanıt, Trump'a kös kös yerine oturmaktan başka çare bırakmayacaktır

Abone olTelegram
Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, Türkiye ile ABD arasında yaptırıma varan krize ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu. Acet, "Ekonomiyi sağlam tutarak, zayıf noktalarını doğru politikalarla güçlendirerek verilecek yanıt, Trump’a kös kös yerine oturmaktan başka çare bırakmayacaktır" ifadesini kullandı.

Dolar - Sputnik Türkiye
EKONOMİ
Dolar 7 lirayı aştı
Mehmet Acet, "Olduğunuz yerde çökün!" başlığıyla yayımlanan yazısında ABD'nin söz konusu yaptırım kararıyla Türkiye'ye diz çöktürmek istediğini savundu. 

Türkiye'nin hasım değil, müttefik tehdidi altında olduğunu söyleyen Acet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Washington, Türkiye’nin alternatiflere sahip olduğunu kabul etmeli. Bu tek taraflılık ve saygısızlık trendini tersine çevirmezlerse, yeni dost ve müttefikler aramaya başlayacağız” ifadesini alıntıladığı yazısına şöyle devam etti:

"Evet, Türkiye'ye ABD tarafından ekonomik bir savaş ilan edilmiş durumda. Burası açık. ABD yönetimi, ekonomi üzerinden, kur silahını kullanarak Türkiye'ye diz çöktürmek istiyor. Bunu herkesin görmesi gerekir. Bu saldırıya en iyi cevabın da ekonomi üzerinden verilebileceğini söyleyebiliriz. Ekonomiyi sağlam tutarak, zayıf noktalarını doğru politikalarla güçlendirerek verilecek yanıt, Trump'a kös kös yerine oturmaktan başka çare bırakmayacaktır."

 

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала