Para - hesap makinesi  - Sputnik Türkiye
EKONOMİ
Türkiye ve dünyadan ekonomi alanındaki güncel gelişmeler, para piyasalarındaki son durum. Kredi kuruluşları değerlendirmesi ve diğer tüm gelişmeler.

Booking.com'un ardından TÜRSAB'dan 20 siteye daha dava

© AABooking, booking.com
Booking, booking.com - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu'nun, Booking.com benzeri yurtdışı merkezli, Türkiye'de vergi ödemeyen online rezervasyon sitelerine dava açmaya hazırlandığı, davaya konu 20'ye yakın internet sitesi olduğu belirtildi.

Hürriyet'ten Burak Coşan'ın haberine göre TÜRSAB, Booking.com'a erişim engeli devam ederken, 20'ye yakın internet sitesi hakkında daha hukuki işlem başlatma kararı aldı.

Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı verildi. - Sputnik Türkiye
EKONOMİ
TÜRSAB: Milli 'Booking' oluşturmak istiyoruz
Yönetim Kurulu toplantısında konuyu gündemine alan TÜRSAB, Türk pazarında, Türk müşteriye, Türkiye'de ürün ve hizmet satarak kazanç elde etmesine rağmen, vergi ödemeyerek Türk Seyahat acenteleri ve Türk tur operatörleriyle haksız rekabet eden Airbnb, Agoda, Skyscaner ve Expedia gibi 20'ye yakın siteyle ilgili hukuki işlem başlatma kararı verdi.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya konuyla ilgili, "Türkiye'deki müşterilere Türkiye'nin ürününü satıyorlar. Türkiye'de vergi sistemine dahil olmadan, fatura kesmeden yapıyorlar. Bu da haksız rekabet oluşmasına neden oluyor" açıklamasında bulundu.

Geçen yılın başlarında yurtdışı merkezli online otel rezervasyon sitesi Booking.com'a TÜRSAB tarafından haksız rekabet oluşturduğu gerekçesiyle dava açılmış, İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi sitenin Türkiye'deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı vermişti.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала