Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

ABD ile ön mutabakat: Washington'a gidecek Türk heyeti belli oldu

© AATürkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı
Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Türkiye'ye yönelik yaptırımların ardından ABD ile devam eden görüşmelerde belli konularda ön mutabakat sağlandığı, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığında bir heyetin Washington'a gideceği bildirildi. Heyette Adalet, Enerji ve Dışişleri bakanlıklarından üçer isim olacak.

ABD ile Türkiye arasındaki papaz Andrew Brunson krizinin çözülmesi için Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığındaki heyet ABD'nin başkenti Washington'a gidiyor

ABD- Türkiye- Bayrak - Sputnik Türkiye
Türkiye ile ABD arasında ön mutabakat sağlandı
ABD Hazine Bakanlığı tarafından açıklanan yaptırım kararı sonrası iki ülke arasında diplomatik görüşmeler sürerken, belli konularda ön mutabakat sağlandığı kaydedildi.

Görüşmelerin yüz yüze devam ettirilmesi karara bağlanırken, bu çerçevede ön mutabakata varılan belli konularla ilgili detaylı görüşmelerde bulunmak ve süreci daha ileri taşımak için Ankara'dan bir-iki gün içinde Washington'a gidecek heyetin belli olduğu ifade edildi.

Dışişleri Bakanlığı kaynaklarının verdiği bilgiye göre Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığında bir heyet ABD'ye gidecek. Heyette Adalet, Enerji ve Dışişleri bakanlıklarından üçer ismin yer alacağı belirtildi.

SEDAT ÖNAL, DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCILIĞI'NA GETİRİLDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak - Sputnik Türkiye
EKONOMİ
Albayrak: ABD ile ilişkiler hiçbir zaman kopmaz
Dünya gazetesi, sabah saatlerinde Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin mutabakat sağlandığına yönelik haberleri teyit etmediklerini yazmıştı. Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, öğleden sonra heyetin ABD'ye gideceği haberlerini doğruladı ve heyete Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal'ın başkanlık edeceğini bildirdi.

Daha önce Türkiye ile ABD arasındaki görüş ayrılıklarını gidermek kurulması kararlaştırılan mekanizma kapsamındaki Suriye konulu çalışma grubuna da başkanlık eden ve Türkiye'nin Astana görüşmelerindeki heyet başkanı da olan Sedat Önal, bugün Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Dışişleri Bakan Yardımcılığı'na getirildi. Önal, bugüne kadar Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала