Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Sivas'ın 'Hobbit köyü' turizme hazır

Abone olTelegram
Sivas Belediyesi'nce inşa ettirilen ve 'Hobbit evleri' olarak adlandırılan yamaç evleri ziyaretçilerini bekliyor.

Sivas Belediyesi'nce kent merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Paşabahçe Mesire Alanı'na inşa edilen ve dünya genelinde izlenme rekorları kıran 'Yüzüklerin Efendisi' ile 'Hobbit' serisi filmlerindeki 'Hobbit' karakterlerinin evlerine benzeyen yeni Yamaç Evleri projesi tamamlandı. Yapılan çalışmayla bölgede mini bir 'Hobbit köyü' kuruldu.

© AA / Sivas BelediyesiSivas Belediyesi, yurt içi ve dışından ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği, "Yüzüklerin Efendisi" filmindeki "Hobbit evleri"nden esinlenerek yaptığı yamaç evlerinin 2. etabını tamamladı.
Sivas Belediyesince inşa ettirilen ve Hobbit evleri olarak da adlandırılan yamaç evleri ziyaretçilerini bekliyor. - Sputnik Türkiye
1/5
Sivas Belediyesi, yurt içi ve dışından ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği, "Yüzüklerin Efendisi" filmindeki "Hobbit evleri"nden esinlenerek yaptığı yamaç evlerinin 2. etabını tamamladı.
© AA / Sivas BelediyesiPaşabahçe Piknik ve Mesire Alanı'na ilk olarak 7 adet inşa ettirilen ve doğayla iç içe evlere talep artınca 2. etap çalışmalarıyla sayı 24'e çıkarıldı. Peyzaj çalışmaları da tamamlanan "hobbit evleri" ziyaretçilerini bekliyor.
Sivas Belediyesi'nce inşa ettirilen ve 'Hobbit evleri' - Sputnik Türkiye
2/5
Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı'na ilk olarak 7 adet inşa ettirilen ve doğayla iç içe evlere talep artınca 2. etap çalışmalarıyla sayı 24'e çıkarıldı. Peyzaj çalışmaları da tamamlanan "hobbit evleri" ziyaretçilerini bekliyor.
© AA / Sivas Belediyesi Evlerde bir ailenin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği imkanlar bulunuyor. Mutfak, salon, yatak odası ve banyo bulunan, 1+1 olarak inşa edilen evlerin mimarisi görenleri hayran bırakıyor. Evler günlük 120 liraya kiraya veriliyor.
Sivas Belediyesi'nce inşa ettirilen ve 'Hobbit evleri' - Sputnik Türkiye
3/5
Evlerde bir ailenin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği imkanlar bulunuyor. Mutfak, salon, yatak odası ve banyo bulunan, 1+1 olarak inşa edilen evlerin mimarisi görenleri hayran bırakıyor. Evler günlük 120 liraya kiraya veriliyor.
© AA / Sivas Belediyesi Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, projenin tamamlandığını belirterek, "Hem yurt dışından, hem yurt içinden çok ilgi gören ve merak edilen bir yer konumuna geldi" dedi.
Sivas Belediyesi'nce inşa ettirilen 'Hobbit evleri' - Sputnik Türkiye
4/5
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, projenin tamamlandığını belirterek, "Hem yurt dışından, hem yurt içinden çok ilgi gören ve merak edilen bir yer konumuna geldi" dedi.
© AA / Sivas Belediyesi Evlerin işletmesinin özel bir firmaya vereceklerini aktaran Aydın, ihalenin yakın zamanda yapılacağını da söyledi.
Sivas Belediyesi'nce inşa ettirilen 'Hobbit evleri' - Sputnik Türkiye
5/5
Evlerin işletmesinin özel bir firmaya vereceklerini aktaran Aydın, ihalenin yakın zamanda yapılacağını da söyledi.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала