Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Erdoğan: Maltepe'yi teröristler yönetiyor

Abone olTelegram
"Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacağız, hedefimiz bu" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti ne aldatan olur, ne aldanan olur" ifadesini kullandı. Maltepe Belediyesi'nin bir elemanının cezaevinde olduğunu söyleyen Erdoğan, "Neden biliyor musunuz? MLKP'den dolayı, yani terör. Terör örgütü mensupları Maltepe'yi yönetiyor" dedi.

Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
Erdoğan, Demirtaş'ın cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıktı: Bu yanlışın düzeltilmesi lazım
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Maltepe'de düzenlediği mitinge katılarak halka hitap etti. Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ı ve CHP'nin desteğini eleştiren Erdoğan, "Neymiş, mahkum olmamış… Bunu Bay Kemal savunuyor. Yani YSK burada vicdani davranmamışsa, böyle bir yanlış yapmışsa aynı yanlışı biz de yapacak mıyız?" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

'BAY MUHARREM, SEN DE ÜCRETSİZ KÖPRÜDEN GEÇ'

Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
Erdoğan: Parası olan Yavuz Sultan Köprüsü'nden geçer, diğerleri öbüründen geçer
Bizim fiilimizin ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yaptık, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile alakalı olarak da ne diyorlar? 'Efendim Özal'ın yaptığı köprünün fiyatı şu, Demirel'in yaptığı köprünün fiyatı bu. Bayramda tamamen ücretsiz yaptılar.' Tamam, Bay Muharrem sen de ücretsiz olandan geç. Ne işin var senin Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde? Oradan gitme. 15 sene sonra o köprü ne olacak? Bu da devlete verilecek.

'ÜNİVERSİTEYİ ÖĞRENCİLERİMİZİN AYAĞINA GÖTÜRDÜK'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
Erdoğan, 8 üniversiteye rektör atadı
Anneler biz kitabımızı alabiliyor muyduk? Şimdi kitabımızı sıraların üzerine koymuyor muyuz? Bay Muharrem, 'Üniversite ücretsiz olacak' diyor. Senin dünyadan haberin yok. Üniversite zaten ücretsiz, kaldı ki harçları biz kaldırdık.
 • Üniversiteyi öğrencilerimizin ayağına götürdük. Üniversitelerimizde inşallah kısa bir zaman sonra Türkiye kaliteyi de yakalayacak. Kaliteyi de yakaladığı zaman Aziz Sancarların sayısı da bir, iki olmayacak. İnşallah, bunların sayısı da artacak, bu konuda da kararlıyız.
 • 'CHP SUSUZLUK, KİRLİLİK, YOLSUZLUK DEMEKTİR'

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'ne katılarak konuşma yaptı. - Sputnik Türkiye
  Erdoğan: CHP pisliktir, çöplüktür
  CHP demek susuzluk demektir. CHP demek kirlilik demektir. CHP demek yolsuzluk demektir. İSKİ yolsuzluğunu hatırlayın. Şimdi aldığım bilgiye göre, Maltepe Belediyesi'nin de bir tane elemanı içerideymiş. Üstelik de Başkan Yardımcısı. Neden biliyor musunuz? MLKP'den dolayı, yani terör. Düşünün terör örgütü mensupları Maltepe'yi yönetiyor hale bak. Benim Maltepeli kardeşlerim hala bu partiye oy mu verecek Allah aşkına.
 • Terör örgütü ile bunlar el ele, kol kola yürümediler mi? Ankara'dan İstanbul'a yürümediler mi? Şimdi pazar günü bunlara bir Osmanlı tokadı yakışmaz mı?
 • 'NEREDEYSE LÜKS OTOBÜS FİYATINA UÇAKLA GİDİYORUZ'

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - 3. Havalimanı - Sputnik Türkiye
  Erdoğan'ın uçağı 3. Havalimanı'na iniş yaptı
  Biz bir şey yapıyoruz; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacağız, hedefimiz bu. AK Parti ne aldatan olur, ne aldanan olur. Bu adımları kararlılıkla attık. Türkiye'de 25 havalimanı vardı, bu sayı 59'a çıktı. Neredeyse lüks otobüs fiyatına uçakla gidiyoruz. Bunlara sorsan, bundan da rahatsızlar.
 • Enerjide Türkiye, dünya devleri arasında yerini alıyor mu? Şimdi nükleer enerjiye, elhamdülillah geçiyor muyuz? Bunun adımlarını da attık mı? Hızla birincinin adımını attık, ikinci, üçüncü ve dördüncü nükleerin de inşallah adımlarını atacağız.
 • Afrin ve Cerablus'a 200 bin kardeşimiz döndü, bu sayı artarak devam edecek. Çünkü hepsi evlerine, topraklarına dönmeyi arzu ediyor.
 • 'SURUÇ'TA ATTIĞINIZ ADIMIN BEDELİNİ ÇOK DAHA AĞIR ÖDEYECEKSİNİZ'

  Söylemesi bizden - Sputnik Türkiye
  Akif Beki: Suruç'ta 'Bunlar zaten PKK'lı, onun için de katil zanlısını aramaya gerek yok' deniyor
  Şunu açık söyleyeyim; bizim PKK ile mücadelemiz bundan sonra çok daha kararlı gidecek. FETÖ ile de mücadelemiz çok daha kararlı gidecek. Sorun bakalım Bay Muharrem'e, Bay Kemal'e 'Sizin terörle mücadele konusunda bir ifadeniz oldu mu, bir açıklamanız oldu mu, FETÖ ile mücadelede bir açıklamanız oldu mu?' Yok. Niye? Beraberler onun için.
 • Suruç'ta attığınız adımın bedelini çok daha ağır ödeyeceksiniz. Zira orada attığınız adımda, o PKK'nın paçavrasını elinde tutan katil, şu anda içeride ama şunu açık söyleyeyim, bizim PKK ile mücadelemiz bundan sonra çok daha kararlı gidecek.
 • 'YSK YANLIŞ YAPMIŞSA AYNI YANLIŞI BİZ DE YAPACAK MIYIZ?

  • (HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş) Neymiş mahkum olmamış. Bunu Bay Kemal savunuyor. 'Mahkumiyeti mi var?' diyor, 'YSK buna aday olabilirsin' dedi… Yani YSK burada vicdani davranmamışsa, böyle bir yanlış yapmışsa aynı yanlışı biz de yapacak mıyız?
  • Bu HDP var ya, ne yapıyor? Güneydoğu'da partimizin il ve ilçe başkanlarımızı tehdide başladılar. Telefonla tehdit ediyorlar. Ulan terbiyesiz, gelin sıkıysa şehir merkezine gelin. Telefonla neden tehdit ediyorsunuz? Oradan telefonla il ve ilçe başkanımız tehdit etmekle olmaz.
  Haber akışı
  0
  Tartışmaya katılmak için
  giriş yapın ya da kayıt olun
  loader
  Sohbetler
  Заголовок открываемого материала