Para - hesap makinesi - Sputnik Türkiye
EKONOMİ
Türkiye ve dünyadan ekonomi alanındaki güncel gelişmeler, para piyasalarındaki son durum. Kredi kuruluşları değerlendirmesi ve diğer tüm gelişmeler.

Yıldırım: 7.4 bizim için sürpriz değil, güçlü büyüme 2018'de de sürecek

© AABaşbakan Binali Yıldırım
Başbakan Binali Yıldırım - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Türkiye'nin büyüme rakamlarını değerlendiren Başbakan Yıldırım Yıldırım, "Türkiye 2017'de yıl boyunca 7.4 bir büyüme gerçekleştirdi. Bizim için sürpriz değil. 2018 yılı içinde hedeflediğimiz büyüme oranını tutturmak için gerekli proje ve hazırlıklar da yapılmıştır. Türkiye büyümeye devam edecektir" diye konuştu.

ticaret, ihracat, ithalat, ekonomi - Sputnik Türkiye
EKONOMİ
TÜİK: Türkiye, 2017'de 7.4 büyüdü
Başbakan Binali Yıldırım, iki günlük ziyarette bulunduğu Bosna Hersek'teki temaslarına başladı. Yıldırım, Bosna Hersek Parlamentosu'nda Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdic ile görüştü.

Görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Yıldırım, Türkiye'nin büyüme rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

 • Türkiye 2017 yılında 7.4 büyüme gerçekleştirdi. Bunun anlamı, dünyada en fazla, en yüksek büyüme oranını gerçekleştiren ülke olduk demektir. Gelişmiş 20 ülke içerisinde, dünya genelinde en yüksek büyüme oranı. Bu bizim için bir sürpriz değil. Aylar önce gelişmelerden görmüştük. 2018 yılı içinde hedeflediğimiz büyüme oranını tutturmak için gerekli proje ve hazırlıklar da yapılmıştır. Türkiye büyümeye devam edecektir.

'ET İHTALATIYLA İLGİLİ BİR SIKINTI YOK'

Kırmızı et - Sputnik Türkiye
Bosna Hersek'ten Türkiye'ye getirilen etlerde hastalık çıktı
Et ithalatıyla ilgili bir sıkıntı yok. Şu anda 15 bin ton yıllık bir kota var. Bunun önümüzdeki 5 yıl içerisinde serbest ticaret anlaşmasıyla belirlenecek bir sisteme göre devam etmesini öngörüyoruz. Bununla ilgili hazırlıklarımız sürüyor.
 • Balkanlar'ın istikrarı ve güvenliği, aslında Avrupa'nın güvenliği demektir, Ortadoğu'nun güvenliği demektir. Bu bakımdan buradaki barışın, buradaki istikrarın bozulmaması için bütün bölge ülkelerine büyük sorumluluk düştüğünü biliyoruz. Bu çerçevede biz, Bosna Hersek başta olmak üzere diğer bütün ülkelerle dostane ilişkilerimizi geliştirmenin gayreti içerisindeyiz.
 • 'AK PARTİ DEYİNCE İSTİKRAR VE GÜVEN AKLA GELİR'

  Mehmet Şimşek - Sputnik Türkiye
  EKONOMİ
  Şimşek: Türkiye ekonomisinin toplam büyüklüğü 3.1 trilyona ulaştı
  Türkiye'nin Ortadoğu'da, Suriye alanında, Irak alanında teröre karşı vermekte olduğu mücadele, sadece kendi ülkemizi, kendi vatandaşlarımızı emniyete almakla kalmıyor, aynı zamanda Balkanlar'ın, Avrupa'nın bir mülteci akınına uğramasının ve terör faaliyetlerine maruz kalmasının da önüne geçiyor.
 • Türkiye'de AK Parti deyince istikrar ve güven akla gelir. Türkiye iktidarlarımız döneminde 3 kat büyüdü. Güven ve istikrarın ne anlama geldiğini yaşayarak gördük. İstikrarsızlığın nelere mal olacağını 15 Temmuz darbe girişimiyle yaşadık. Bosna Hersek de buna yabancı değil. Son 100 yılda 3 kez yıkıma uğradı. 90-91 yıllarında başlayan acı olaylar, maalesef iç savaş çok büyük bedeller ödetti. Onun için bundan Bosna Hersek'te yaşayan entitelerin gerekli dersi aldığını düşünüyorum. İstikrarı bozacak herhangi bir girişime izin vereceklerine inanmıyorum.
 • Haber akışı
  0
  Tartışmaya katılmak için
  giriş yapın ya da kayıt olun
  loader
  Sohbetler
  Заголовок открываемого материала