Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Doğan Medya, Demirören'e satıldı

© AP Photo / Murad SezerAydın Doğan
Aydın Doğan - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Demirören Grubu'ndan üst düzey bir yetkili, Demirören grubunun Doğan Medya grubunu satın almak için anlaştığını ve konuyla ilgili açıklamanın bu akşam KAP'a yapılacağını söyledi.

Reuters'ın sorusunu yanıtlayan Demirören Grubu'ndan üst düzey yetkili, "Doğan medya grubunu almak için görüşme yürütülüyordu. Belli aşamaya gelindi ve satın alma konusunda anlaşmaya varıldı. Doğan Grubu'nun bu akşam saatlerinde KAP'a açıklama yapması bekleniyor" dedi.

Doğan Medya Grubu - Sputnik Türkiye
Doğan Medya'da işten çıkarmalar sürüyor
Hürriyet grubundan bir yetkili de, "(Doğan Grubu yetkilileri) satışa ilişkin çalışanlara bilgi verildi. Satış işlemine dair KAP'a detaylı açıklama bugün yapılacak. Verilen bilgiye göre, Demirören, Doğan grubunun medya şirketlerini aldı" diye konuştu.

T24 internet sitesinde yer alan haberde de, "Türkiye medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya Grubu'nun satışı için anlaşmaya varıldığı öğrenildi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011'de Milliyet ve Vatan'ı sattığı Erdoğan Demirören'le Doğan Medya Grubu'nun satışı konusunda anlaştı" ifadeleri yer almıştı.

Haberde ayrıca, "Doğan Medya Grubu'nu satın alan Demirören grubunun, bu satın almada arkasında başka bir sermaye grubunun da bulunduğu düşünülüyor" denildi.

DOĞAN HOLDİNG HİSSELERİ YÜKSELDİ

Hürriyet Gazetecilik ve Doğan Holding hisseleri Doğan Medya Grubu'nun Demirören grubuna satıldığına yönelik haberlerin ardından tavan fiyattan hareket ediyor.

Saat 15.58 itibariyle Doğan Holding hisseleri yüzde 19.18 yükselişle 0.87 liradan, Hürriyet Gazetecilik hisseleri ise yüzde 19.42 yükselişle 1.23 liradan işlem görüyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Demirören grubu Enerji, Sanayi, Turizm, Konut Projeleri, AVM, Liman işletmeciliği ve medya gibi alanlarda faaliyet yürütürken, 2011 yılında Doğan grubundan Milliyet ve Vatan gazetesini satın almıştı.

CEM KÜÇÜK: ÜZÜLMESİNLER, TAZMİNATLARINI ALACAKLAR

Doğan Medya Grubu'nun Demirören Holding'e satışı haberinin ardından yazar Cem Küçük işten çıkarmalar olabileceğiyle ilgili sinyal verdi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала