Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Karadeniz sahil yolu çöplüğe döndü

Abone olTelegram
Doğu Karadeniz Bölgesi'nde katı atıkların düzensiz bertaraf edilmesi çevre sorunu haline geldi.

Artvin'in Hopa ve Arhavi ilçelerinde toplanan çöpler, Karadeniz sahil yolu kenarında biriktirilmesi ortaya vahim görüntüler çıkardı. Örülen duvarla Karadeniz sahil yolundan gelip geçenlerin göremediği çöp birikintilerinden etrafa kötü kokular yayılıyor.

Hopa ve Arhavi ilçelerinde 3 yıl önce meydana gelen sel ve heyelan sonrası bölgede adeta çöp dağı oluştu. Hopa ilçesi Çamlıkköy ve Fener mevkisi arasındaki dağın arka yamacında oluşturulan vahşi depolama alanına Hopa ve Arhavi'nin çöpleri yıllarca döküldü. Bölgede yaşanan sel sonrası taşan dereler, çöpleri yamaçtan sahile taşıdı, Karadeniz sahil yolu adeta çöp dağına döndü.

 

© Fotoğraf : DHAArtvin'in Hopa ve Arhavi ilçelerinde toplanan çöpler, Karadeniz sahil yolu kenarında biriktiriliyor.
Karadeniz sahil yolu - Sputnik Türkiye
1/5
Artvin'in Hopa ve Arhavi ilçelerinde toplanan çöpler, Karadeniz sahil yolu kenarında biriktiriliyor.
© Fotoğraf : DHADHA’nın haberine göre örülen duvarla Karadeniz sahil yolundan gelip geçenlerin göremediği çöp birikintilerinden etrafa kötü koku yayılıyor. Bu uygulamanın Artvin'in sahil ilçelerinde katı atık depolama alanlarının olmaması nedeniyle yapıldığı belirtiliyor.
Karadeniz sahil yolu - Sputnik Türkiye
2/5
DHA’nın haberine göre örülen duvarla Karadeniz sahil yolundan gelip geçenlerin göremediği çöp birikintilerinden etrafa kötü koku yayılıyor. Bu uygulamanın Artvin'in sahil ilçelerinde katı atık depolama alanlarının olmaması nedeniyle yapıldığı belirtiliyor.
© Fotoğraf : DHAArhavi ilçesinde mahalle ve köylerden toplanan çöpler, ilçe girişine 5 kilometre mesafede Karadeniz sahil yolu kenarındaki eski taş ocağının bulunduğu alana depolanıyor.
Karadeniz sahil yolu - Sputnik Türkiye
3/5
Arhavi ilçesinde mahalle ve köylerden toplanan çöpler, ilçe girişine 5 kilometre mesafede Karadeniz sahil yolu kenarındaki eski taş ocağının bulunduğu alana depolanıyor.
© Fotoğraf : DHAHopa ilçesinde de benzer durum yaşanıyor. Köy ve mahallelerden toplanan çöpler ilçeye 2 kilometre mesafede yol kenarına dökülüyor.
Karadeniz sahil yolu - Sputnik Türkiye
4/5
Hopa ilçesinde de benzer durum yaşanıyor. Köy ve mahallelerden toplanan çöpler ilçeye 2 kilometre mesafede yol kenarına dökülüyor.
© Fotoğraf : DHAHer iki alanda örülen duvar nedeniyle Karadeniz sahil yolundan gelip geçenler çöpleri göremese de kokuları fark ediliyor.
Karadeniz sahil yolu - Sputnik Türkiye
5/5
Her iki alanda örülen duvar nedeniyle Karadeniz sahil yolundan gelip geçenler çöpleri göremese de kokuları fark ediliyor.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала