Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Erdoğan: Temenni ederim ki Afrin akşama kadar düşmüş olur

© AA / Kayhan ÖzerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Ocak'tan bu yana devam eden Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada "Temenni ederim ki Afrin akşama kadar düşmüş olur" dedi. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Erdoğan'ın bu cümlesinin 'Akşama kadar kuşatma çemberi tamamlanmış olur' biçiminde algılanması gerektiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 46. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
Erdoğan: Afrin'e girdik giriyoruz
34 yıllık terörle mücadelemizi şöyle hakkıyla ifade edebilecek bir şiirimiz, bir marşımız da yok. Geçen arkadaşlarıma onu söyledim, şu anda Fırat Kalkanı, Afrin biz bununla ilgili adeta bir İstiklal Marşı gibi demeyeyim ama oraya belki tırmanamazlar, yetişemezler, hiç olmazsa bir Mehter Marşı gibi bir marşı da yazamazlar mı? Bunu hazırlasınlar. Askerlerimizi de Mehter Marşı ile yürütür gibi yeni marşlarla yürütelim. 15 Temmuz için de marş yazılabilmeli.  Evde torunum bile Mehter Marşı ile yürüyor.

'İSTİKLAL MARŞI'NDA GÜFTE VAR AMA BESTE YOK'

  • İstiklal Marşımızın anlamını dilimizle birlikte kalbimizle de okuduğumuzda anlayabiliyoruz. En büyük üzüntüm, bu emsalsiz marşın hakiki manasını yüreklere nakşedecek bir bestenin yapılamamış, bulunamamış olmasıdır. O besteyle güftenin birbirini tamamlaması çok önemli. Tabii ki burada da bestekârlara görev düşüyor. Güfte var ama maalesef istenilen beste yok. Temenni ederiz ki o da çıkar, inşallah bir gün o da olur.

'SON RAKAMLARI ALAYIM DEDİM…'

  • Afrin'deki ne kadar terörist etkisiz hale getirildi diye son rakamları alayım istedim, 3444 terörist etkisiz hale getirildi. Afrin'e biraz daha yaklaştık akşama kadar Afrin tamamen düşmüş olur. 

'YÜRÜYECEKSİN, MUHTARLAR YÜRÜYECEK ARKANDAN'

Sporcular ve ünlü isimler, Afrin'e destek için sınıra gitti - Sputnik Türkiye
Sporcular ve ünlü isimler, Afrin harekatına destek için sınıra gitti
Sporcular 2 gündür mesaj atıyor, 'Birlikte sınıra gidelim' diye. Muhtarlardan şüphem yok zaten. İnşallah. Muhtarlardan şüphem yok zaten. Şair ne diyor? 'Yürüyeceksin millet yürüyecek arkanda.' Yürüyeceksin muhtarlar yürüyecek arkandan.

'BUNLAR İMANSIZ, BUNLAR KAFİR'

  • Her türlü hassasiyet gözetiliyor. Bakın şu anda önce siviller arabalara bindirilerek özel bir koridordan Afrin'den çıkarılıyor. Bunlar öyle alçak, öyle katil ki benim Mehmedim, o yavrum, yere atılan Kur'an-ı Kerim'i yerden kaldırırken el yapımı bomba ile şehit ediliyor. Bunlar imansız, bunlar kafir.

'DAĞLARA TÜNEL AÇMIŞLAR, BU TERÖRİSTLERDE AKIL YOK'

Afrin, TSK, ÖSO, Zeytin Dalı - Sputnik Türkiye
TSK: Afrin'in kent merkezi kuşatıldı
Afrin'de kullandığımız silahların yüzde 65'i yerli. Bu daha da artacak. Bu kötü komşular bizi mülk sahibi, bilgi sahibi yaptı. Üretir duruma bizi getirdiler. Eksiğimiz çok ama bunları başaracağız. Dünyanın en iyi askeri eğitimlerinden geçirilen Batı medyasının allayıp pulladığı teröristler kuyruklarını kıstırıp kaçtılar. Dağlarda ne tüneller açmışlar. O teröristlerde bu kadar akıl yok."  

'KUZEY IRAK'I BAŞLARINA YIKACAĞIZ'

  • Afrin'i de teröristlerden temizleyeceğiz, Münbiç'i de temizleyeceğiz, Fırat'ın doğusunu da Kuzey Irak sınırımıza kadar aynı şekilde teröristlerden temizleyeceğiz. Yakında Kuzey Irak'ı da teröristlerin başına yıkacağız.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала