Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Baz istasyonuna halaylı kutlama

Abone olTelegram
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Akçalı köyünde vatandaşlar, telefon çekmeyen köylerine baz istasyonunun kurulmasını halay çekerek kutladı.

Yüksekova'da telefon çekmeyen köyde vatandaşlar, GSM operatörü için baz istasyonunun kurulmasını sevinçle karşıladı.

© AA / Sayim Harmancı İlçeye 5 kilometre uzaklıktaki Akçalı köyünde telefon çekmemesi nedeniyle görüşme yapmak için farklı yöntemlere başvuran köylülerin durumu üzerine harekete geçen bir GSM şirketi, köy meydanına baz istasyonu kurdu.
Köylülerin halaylı şebeke sevinci - Sputnik Türkiye
1/5
İlçeye 5 kilometre uzaklıktaki Akçalı köyünde telefon çekmemesi nedeniyle görüşme yapmak için farklı yöntemlere başvuran köylülerin durumu üzerine harekete geçen bir GSM şirketi, köy meydanına baz istasyonu kurdu.
© AA / Sayim Harmancı Bir araya gelerek çalışmaları izleyen köylüler, kurulan istasyonun sevincini, halay çekerek kutladı.
Köylülerin halaylı şebeke sevinci - Sputnik Türkiye
2/5
Bir araya gelerek çalışmaları izleyen köylüler, kurulan istasyonun sevincini, halay çekerek kutladı.
© AA / Sayim Harmancı Köy muhtarı İsmet Arslan, yaptığı açıklamada, köy sakinleri olarak çok mutlu olduklarını söyledi.
Köylülerin halaylı şebeke sevinci - Sputnik Türkiye
3/5
Köy muhtarı İsmet Arslan, yaptığı açıklamada, köy sakinleri olarak çok mutlu olduklarını söyledi.
© AA / Sayim Harmancı "Büyük bir hasretimizi giderdiler" diyen Arslan, "Buraya santrali kurdular. İnşallah herkes evinde rahat rahat otururken konuşacak. Köylüler çok sevindi, memnun kaldılar. Herkes artık başka bir sevinç içinde. Allah devletimize herhangi bir zarar vermesin. Devletimize teşekkür ediyoruz. Köylünün çoğu burada. Herkes sevinçten buraya toplanmış" dedi.
Köylülerin halaylı şebeke sevinci - Sputnik Türkiye
4/5
"Büyük bir hasretimizi giderdiler" diyen Arslan, "Buraya santrali kurdular. İnşallah herkes evinde rahat rahat otururken konuşacak. Köylüler çok sevindi, memnun kaldılar. Herkes artık başka bir sevinç içinde. Allah devletimize herhangi bir zarar vermesin. Devletimize teşekkür ediyoruz. Köylünün çoğu burada. Herkes sevinçten buraya toplanmış" dedi.
© AA / Sayim Harmancı Köy sakinlerinden Cemil Ateş de uzun zamandır bu konuda sıkıntı yaşadıklarını belirterek, "Bu halay şebeke halayıdır. Çocuklarımızın hepsi dışarıdadır. Konuşamıyorduk, görüşemiyorduk. Bazen telefon geliyordu ta tepeye çıkıyorduk. Yani olmuyordu" diye konuştu.
Köylülerin halaylı şebeke sevinci - Sputnik Türkiye
5/5
Köy sakinlerinden Cemil Ateş de uzun zamandır bu konuda sıkıntı yaşadıklarını belirterek, "Bu halay şebeke halayıdır. Çocuklarımızın hepsi dışarıdadır. Konuşamıyorduk, görüşemiyorduk. Bazen telefon geliyordu ta tepeye çıkıyorduk. Yani olmuyordu" diye konuştu.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала