Para - hesap makinesi  - Sputnik Türkiye
EKONOMİ
Türkiye ve dünyadan ekonomi alanındaki güncel gelişmeler, para piyasalarındaki son durum. Kredi kuruluşları değerlendirmesi ve diğer tüm gelişmeler.

Kalkınma Bakanı Elvan: Türkiye olarak dijital dönüşüm trenine bindik ve inmeyeceğiz

© AA / Sezgin PancarKalkınma Bakanı Lütfi Elvan
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Türkiye olarak dijital dönüşüm trenine bindik ve bu trenden inmeyeceğiz. Küresel bir güç olmak istiyorsak bu dönüşümü gerçekleştirmeliyiz” dedi.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan - Sputnik Türkiye
Bakan Arslan'ı uyaran robot, yeniden programlandı
Milliyet'in aktardığına göre Elvan, Kalkınma Bakanlığı’nın desteği, AKİB, Mersin Ekonomi Platformu, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığı ve NTV & Özgencil iş birliğiyle düzenlenen Akdeniz Ekonomi Forumu’nun açılışına katıldı.

Burada yaptığı konuşmada "Küresel bir güç olmak istiyorsak, rekabet gücümüzü daha da artırmak istiyorsak ve dünyada söz sahibi olmak istiyorsak, geriye gitmek istemiyorsak yapacağımız en önemli şey bilgi ve iletişim teknolojilerindeki bu değişime ayak uydurarak dijital dönüşümü gerçekleştirmek” diyen Elvan, sözlerine şöyle devam etti:

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik - Sputnik Türkiye
EKONOMİ
TÜSİAD Başkanı Bilecik: Dolar 4.0'ı geride bırakmanın yolu Sanayi 4.0'ı yakalamak
“Türkiye olarak dijital dönüşüm trenine bindik ve bu trenden de inmeyeceğiz. Ülkemizin gelişmesi, kalkınması için, dünya ölçeğinde güç sahibi olabilmesi için her şeyi yapacağız. Eğer biz mevcut yapımızı, tesislerimizi, örneğin Mersin’de, Adana’da, Karaman’da bulunan sanayi tesislerimizi ve bu tesislerimizin dijital dönüşümünü gerçekleştiremezsek rekabet gücümüz azalacaktır. Onun için öncelikli olarak mutlaka tesislerimizin dijital dönüşümünü gerçekleştirmek zorundayız.” 

'BİR CANLANMA BEKLENİYOR'

Gelişmiş ülkelerin büyümesini 2017-2020 döneminde ikiye katlayacağını söyleyen Elvan, sözlerini şöyle noktaladı:

“Önümüzdeki yıllarda gerçekten gelişmiş ekonomiler çok daha canlı seyredecek, çok daha güçlü bir ekonomik altyapıları olacak. Bu Türkiye için önemli bir fırsat. Bunu iyi değerlendirmemiz lazım. 2020 yılına kadar dünya ekonomisinde başta gelişmiş ülkeler olmak üzere ciddi bir canlanma bekleniyor. Bu canlanmayı da biz fırsat olarak değerlendirip çok iyi kullanmalıyız."

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала