Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Erdoğan'dan CHP'li vekillere: Ulan ahlaksızlar...

© AA / Emrah YorulmazCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile birlikte Afrin'e harekat düzenleyen Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) 'terörist' diyen CHP'li vekillere "Ulan ahlaksız sen sıcak yatağında yatarken o ÖSO'lar benim Mehmet'imle beraber senin kol kanat gerdiğin teröristleri yok ediyorlar" ifadeleriyle tepki gösterdi.

Zeytin Dalı Harekatı, Afrin, TSK, ÖSO - Sputnik Türkiye
Erdoğan'dan CHP'li Yılmaz'a ÖSO tepkisi
Erdoğan, Kocaeli'de Yuvacık Çarşı Meydanı'nda halka hitap etti ve CHP'nin açık bir şekilde destek verdiği Zeytin Dalı Harekatı'nda yer alan ÖSO militanlarına terörist benzetilmesi yapılmasına sert tepki gösterdi.

Anadolu Ajansı'nın (AA) aktardığına göre Erdoğan şunları söyledi:

"Ne demiştik? Gideceğiz gündüz gece. Şu anda bu yolculuğumuz devam ediyor. Oradan kardeşimiz şöyle bir ifade kullandı: 'Kefenimizle.' dedi. Eyvallah. Biz bu yola çıkarken ne dedik? 'Kefenimizle beraber bu yoldayız'. Ta ki bu can bu tende oldukça biz Rabb'imizin tayin ettiği ömrü inşallah bu davada tüketmenin gayreti içerisinde olacağız.

'KOL KANAT GERDİĞİN TERÖRİSTLER…'

Sputnik, Azez'de ÖSO savaşçılarını görüntüledi - Sputnik Türkiye
Sputnik, Azez'de ÖSO savaşçılarını görüntüledi
Bu nedir, bu? Millete efendilik değildir, bu sadece halkımıza hizmettir. Biz şuna inanıyoruz, 'Hayrun Nas Men Yenfeun Nas.' İnsanların en hayırlısı insanlara en çok faydalı olanıdır. Biz bu yolda yolumuza devam ederken önümüze bazen işte bu terör örgütleri çıkacaktır. Bu terör örgütleri yolumuza çıktığı zaman da işte sabah aldığım netice 394 teröristi saf dışı etmişler. Bunu kimler yaptı? Bunu Mehmet'im yaptı, bunu ÖSO'lar yaptı. Hani o, bu CHP'nin kendini bilmez bazı terbiyesizleri var ya hani, o terörist diye ifade ettiği ÖSO'lar var ya. Ulan ahlaksız sen sıcak yatağında yatarken o ÖSO'lar benim Mehmet'imle beraber senin kol kanat gerdiğin teröristleri yok ediyorlar. 394 sabahtı şimdi kim bilir 400'ün üzerinde."

CHP, Zeytin Dalı Harekatı'na açık bir şekilde desteğini iletmiş ancak partiden Engin Altay, Öztürk Yılmaz ve Bülent Tezcan gibi yetkili isimler ÖSO ile bu harekata girilmesine karşı çıkmıştı. Vekiller, ÖSO ile harekata girilmesine karşı çıkmalarına örgütün El Kaide ile bağlantılarını sebep göstermişti.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала