Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Kılıçdaroğlu: ByLock'ta manipülasyon olabileceğini Başbakanlığa bildirmiştik

© Fotoğraf : CHPCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ekim 2016’da ByLock kullanımında manipülasyon olabileceğini Başbakanlığa bildirdik ama raporumuzu dikkate almadılar” dedi.

Erdal Aksünger - Sputnik Türkiye
CHP'li Aksünger: ByLock'un kurucusu beni aradı
Kılıçdaroğlu, ByLock kullandığı iddiasıyla binlerce kişi tutuklanırken, Ekim 2016'da partisinin yaptığı bir çalışmayla ByLock kullanımında manipülasyon olabileceğine dair bir raporu Başbakanlığa bildirdiklerini söyledi.

Partisinin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Başkan Yardımcılığı tarafından düzenlenen ‘Bilgi ve İletişim Teknolojileri Zirvesi’ne katılan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

ByLock - Sputnik Türkiye
GÖRÜŞ
CHP’li Göker: 215 bin 92 ByLock kullanıcısı içinde 1 tane bile siyasetçi olmaması size de manidar gelmekte midir?
"Teknolojiyi çok iyi kullanan CHP, manipülasyonlar yoluyla masum insanların da mahkum edilebileceğini saptadı ve sorumluluk gereği bunu Başbakanlığa bildirdi. Ama bizim raporu hiç dikkate almadılar. 2017'de geldiğimiz nokta, binlerce kişi boşu boşuna mahkum edildi ve hapse atıldı. Uyaran parti kim? CHP. Raporlayan parti kim? CHP. Başbakanlığa bildiren kim? CHP. Uyuyan kim? Başbakanlık. Masum insanları hapse atan kim? Mevcut hükümet ve yargı. Korkuya teslim olan yargı. Manipülasyon yapılabileceğini söyleyen hakimler sürüldü. Oysa biz, çok önceden bunu Başbakanlığa bildirdik."

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала