Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

TBMM'deki 'lüks' eleştirilerine fotoğraflı yanıt

Abone olTelegram
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in fotoğraf ve görüntülerini çekerek medyaya servis ettiği gerekçesiyle gündeme gelen, Genel Kurul'da oturumları yöneten TBMM Başkanı ve başkanvekillerinin kullandığı Genel Kurul Başkanlık Divanı odası, yapılan tadilatın görüntülenebilmesi için basın mensuplarına açıldı.

TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, TBMM Genel Kurulu Başkanlık Divanı odasındaki tadilata ilişkin, "Yeni ve lüks bir masraf yapmadık. 'Çok lüks masraflarla abdesthaneler yapıldığı' şeklindeki haberler bizi üzüyor. Buradaki eşyayı, masayı, koltukları, sandalyeleri o tarafa taşıdık. Yeni, ilave bir harcama yok" dedi.

​Kumbuzoğlu, "Yapılanın neresi lüks? Pencere var mı? Yok. Yeni bir malzeme aldık mı? Yok. Neresi lüks? Bu haberler biz bürokratları ve Meclis çalışanları üzüyor. Bizim yaptığımız, tasarruf tedbirlerine uyarak daha kullanışlı, ferah mekanlar sağlamaktır" diye konuştu.

© AA / Evrim Aydın TBMM Başkanı ve başkanvekillerinin kullandığı Genel Kurul Başkanlık Divanı odası, yapılan tadilatın görüntülenebilmesi için basın mensuplarına açıldı.
TBMM'deki 'lüks' eleştirilerine fotoğraflı yanıt - Sputnik Türkiye
1/7
TBMM Başkanı ve başkanvekillerinin kullandığı Genel Kurul Başkanlık Divanı odası, yapılan tadilatın görüntülenebilmesi için basın mensuplarına açıldı.
© AA / Evrim Aydın Tadilata ilişkin gazetecilere bilgi veren Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Meclis'in bakımı ve onarımı için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ancak Meclis bürokratları olarak, yaşanan tartışmalardan rahatsız olduklarını dile getirdi.
TBMM'deki 'lüks' eleştirilerine fotoğraflı yanıt - Sputnik Türkiye
2/7
Tadilata ilişkin gazetecilere bilgi veren Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Meclis'in bakımı ve onarımı için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ancak Meclis bürokratları olarak, yaşanan tartışmalardan rahatsız olduklarını dile getirdi.
© AA / Evrim Aydın Genel Kurul Salonu'nun arkasında bulunan makamın, oturumu yönettiği zamanlarda İsmail Kahraman ve farklı partilere mensup Meclis başkanvekillerinin dinlenmek, istişarede bulunmak için kullandığı bir oda olduğunu belirten Kumbuzoğlu, odanın tavanında, aralık ayındaki bütçe görüşmeleri sırasında çökme yaşandığını ve buranın tadilata alındığını anlattı.
TBMM'deki 'lüks' eleştirilerine fotoğraflı yanıt - Sputnik Türkiye
3/7
Genel Kurul Salonu'nun arkasında bulunan makamın, oturumu yönettiği zamanlarda İsmail Kahraman ve farklı partilere mensup Meclis başkanvekillerinin dinlenmek, istişarede bulunmak için kullandığı bir oda olduğunu belirten Kumbuzoğlu, odanın tavanında, aralık ayındaki bütçe görüşmeleri sırasında çökme yaşandığını ve buranın tadilata alındığını anlattı.
© AA / Evrim Aydın Tavan çökmesinin, Meclisin 15 Temmuz FETÖ'nün darbe teşebbüsünde aldığı hasardan kaynaklı olduğunu vurgulayan Kumbuzoğlu, "Bu nedenle odayı değiştirme kararı aldık. Bir diğer gerekçe ise eski makam odası dar, diğer oda ise daha geniş bir mekan. Odalarda bir tuvalet, lavabo ve zaman zaman mescit olarak da kullanılan soyunma odaları mevcuttur. Yeni oda için yeni ve lüks bir masraf yapmadık. 'Çok lüks masraflarla abdesthaneler yapıldığı' şeklindeki haberler bizi üzüyor. Buradaki eşyayı, masayı, koltukları, sandalyeleri o tarafa taşıdık. Yeni, ilave bir harcama yok" diye konuştu.
TBMM'deki 'lüks' eleştirilerine fotoğraflı yanıt - Sputnik Türkiye
4/7
Tavan çökmesinin, Meclisin 15 Temmuz FETÖ'nün darbe teşebbüsünde aldığı hasardan kaynaklı olduğunu vurgulayan Kumbuzoğlu, "Bu nedenle odayı değiştirme kararı aldık. Bir diğer gerekçe ise eski makam odası dar, diğer oda ise daha geniş bir mekan. Odalarda bir tuvalet, lavabo ve zaman zaman mescit olarak da kullanılan soyunma odaları mevcuttur. Yeni oda için yeni ve lüks bir masraf yapmadık. 'Çok lüks masraflarla abdesthaneler yapıldığı' şeklindeki haberler bizi üzüyor. Buradaki eşyayı, masayı, koltukları, sandalyeleri o tarafa taşıdık. Yeni, ilave bir harcama yok" diye konuştu.
© AA / Evrim Aydın Kumbuzoğlu, değiştirilen odayı sadece TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın kullanmadığına, oturumu yöneten başkanvekillerinin de kullandığına dikkati çekti.
TBMM'deki 'lüks' eleştirilerine fotoğraflı yanıt - Sputnik Türkiye
5/7
Kumbuzoğlu, değiştirilen odayı sadece TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın kullanmadığına, oturumu yöneten başkanvekillerinin de kullandığına dikkati çekti.
© AA / Evrim Aydın Meclis'teki sığınakların son teknolojik yöntemlerle Acil Afet Yönetmeliği'ne uygun şekilde elden geçirildiğini, Genel Kurul'dan tahliye noktalarının mevcut olduğunu anlatan Kumbuzoğlu, 24 saat hizmet verecek acil durum ekibinin de hazırlandığını kaydetti.
TBMM'deki 'lüks' eleştirilerine fotoğraflı yanıt - Sputnik Türkiye
6/7
Meclis'teki sığınakların son teknolojik yöntemlerle Acil Afet Yönetmeliği'ne uygun şekilde elden geçirildiğini, Genel Kurul'dan tahliye noktalarının mevcut olduğunu anlatan Kumbuzoğlu, 24 saat hizmet verecek acil durum ekibinin de hazırlandığını kaydetti.
© AA / Evrim AydınKumbuzoğlu, "Yapılanın neresi lüks? Pencere var mı? Yok. Yeni bir malzeme aldık mı? Yok. Neresi lüks? Bu haberler biz bürokratları ve Meclis çalışanları üzüyor. Bizim yaptığımız, tasarruf tedbirlerine uyarak daha kullanışlı, ferah mekanlar sağlamaktır" dedi.
TBMM'deki 'lüks' eleştirilerine fotoğraflı yanıt - Sputnik Türkiye
7/7
Kumbuzoğlu, "Yapılanın neresi lüks? Pencere var mı? Yok. Yeni bir malzeme aldık mı? Yok. Neresi lüks? Bu haberler biz bürokratları ve Meclis çalışanları üzüyor. Bizim yaptığımız, tasarruf tedbirlerine uyarak daha kullanışlı, ferah mekanlar sağlamaktır" dedi.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала