Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

‘ABD ordusu sosyal medya üzerinden Rusları izlemeyi planlıyor’

Abone olTelegram
Russia Today (RT) televizyonu, ABD askerlerinin dünya genelindeki sosyal medya kullanıcılarının analizi ve Rusya dahil farklı ülkelerin vatandaşlarına etki yapma amacıyla yazılım geliştirmeyi planladığını belirtti.

Sosyal medya - Sputnik Türkiye
ABD, vize başvurularında sosyal medya hesaplarını inceleyecek
ABD ordusunun, ilgili programın oluşturulması için ihale açtığı belirtilirken, yazılımın, 'konuşma tarzı, imla hataları, argo, kısaltmalar ve piktogramların incelenmesi aracılığıyla' sosyal medyadaki yayınları takip edeceği tahmin ediliyor. Yazılım, yayının tarafsız, olumlu veya olumsuz olduğunu tespit edecek.

Televizyonun ele geçirdiği evrakta, “Sosyal medyada yabancı dilde yayınlanan malzemelerin (yazılı mesajlar, sesli ve görüntülü kayıtlar, resimler ve diğerleri) İngilizceye çevirme imkanı. Talep edilen diller: Arapça, Fransızca, Peştu, Farsça, Urduca, Rusça ve Korece” ifadeleri kullanılıyor.

Ayrıca, botların 'elde edilen veriler temelinde söz konusu somut kullanıcı kitlesine etki yapma imkanını hesaplaması' gerektiği ifade edildi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала