Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Canikli: Askeri birliklerde organik ürün tüketilecek

© AA / Murat KaynakNurettin Canikli
Nurettin Canikli - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) organik ürün tüketimine yönelik yeni bir uygulama başlattıklarını söyleyen Milli Savunma Bakanı Canikli, bu kapsamda organik süt ve yumurta alınacağını söyledi. Canikli yemek ihalesini Kerevitaş'ın, süt ihalesini de Pınar Süt'ün aldığını duyurdu.

Asker - zehirlenme - Sputnik Türkiye
Zehirlenmelerin ardından asker yemeği için iki bakanlık arasında anlaşma
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, kışlalardaki asker zehirlenmeleri nedeniyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile yapılan protokole ilişkin, "2018 yılından itibaren et ve et mamullerini Et ve Süt Kurumu'ndan yıllık 510 milyon TL'ye alacağız" diye konuştu.

Canikli, "Toplam 758 milyon liralık malzemeyi 2018 yılı içinde ağırlıklı olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'yla ilgili ve bağlı kuruluşlarından temin edeceğiz" dedi.

KEREVİTAŞ'IN HİSSELERİ YÜZDE 10'ÜN ÜZERİNE ÇIKTI

Nurettin Canikli - Sputnik Türkiye
Canikli: Komutanlığa alınan 4 bin 50 kilogram konservede at eti çıktı
Kerevitaş'ın orduya yemek sağlanması ihalesini kazandığını söyleyen Canikli, "Mehmetçiğimizin önüne Kerevitaş markasıyla kalitesi tanımlanmış ürün ulaşacak" ifadesini kullandı.

Askerlerin organik gıda tüketmesi için çalışma yapıldığını belirten Canikli, bu kapsamda Doğu ve Güneydoğu'daki askeri birliklerde tüketilmek üzere organik süt ve yumurta alınacağını kaydetti

Bakan Canikli süt ihalesini de en düşük fiyatı veren Pınar Süt'ün aldığını duyurdu.

MURAT ÜLKER DE HİSSEDARI

Murat Ülker - Sputnik Türkiye
Murat Ülker'den yüzde 51'ini İngiltere'ye taşıdığı şirketi için açıklama
Canikli'nin açıklamasının ardından Kerevitaş hisseleri yüzde 10.85 primle 129.80 liradan işlem gördü. Aynı dakikalarda BIST 100 yüzde 0.62 yükselişle 118.244 puanda yer aldı.

Hisseleri borsada işlem gören Kerevitaş'ın yüzde 46.1'i Yıldız Holding'e, yüzde 10.34'ü Ufuk Yatırım A.Ş'ye, yüzde 9.98'i Murat Ülker'e, yüzde 8.13'ü Ahsen Özokur'a, yüzde 7.3'ü Trade Turk Gıda'ya, yüzde 18.03'ü ise halka açık.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала