- Sputnik Türkiye
YAŞAM
Türkiye ve dünyadan ilgi çekici yaşam haberleri, toplumsal olaylar, güncel araştırmalar, fotoğraf ve video galerileri.

Andrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nda dereceye giren çalışmalar İstanbul’da sergilenecek

© Fotoğraf : Pavel Vlokov|StenincontestAndrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nın en iyileri
Andrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nın en iyileri - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Uluslararası Andrey Stenin Basın Fotoğrafçılığı Yarışması 2017 kazananlarının çalışmaları, Türkiye’nin önde gelen fotoğraf festivallerinden olan 'Fotoİstanbul-2017'te sergilenecek. 30 Eylül-22 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek festival çerçevesinde dünyanın dört bir yanından foto muhabirlerinin kareleri sergilenecek.

Fotoİstanbul-2017 çerçevesinde ziyarete açık olacak Andrey Stenin Yarışması sergisinde fotoğraf severler, Yarışmanın Grand Prix Ödülü'ne layık görülen İspanya'dan fotoğrafçı Alejandro Martinez Velez'in gelecekle ilgili umudunu kaybeden insanların derinden etkileyen hikayesini anlatan 'Belgrad'da Mülteciler' isimli seri fotoğrafları, Rus Pavel Volkov'un görüntülediği büyük şehirlerden uzaklaşıp doğa ile uyum içinde yaşamayı tercih eden insanın ‘Farklı dünya' isimli hikayesi, Rus fotoğraf muhabiri Aleksey Filippov'un jimnastikçilerin verdikleri mücadele ve kazandıkları zaferleri anlatan 'Parmakların Uçlarında' isimli fotoğraf serisi ve başka çalışmaları görme imkanını yakalayacaklar. Rusya ve dünyanın en büyük medya temsilcileri ve fotoğraf topluluklarının desteğiyle düzenlenen yarışma, 2017 yılında 76 ülkeden 5 binden fazla çalışma topladı.

© Fotoğraf : Md Shahnewaz Khan|StenincontestAndrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nın en iyileri
Andrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nın en iyileri - Sputnik Türkiye
Andrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nın en iyileri

FotoIstanbul-2017'daki sergi, Uluslararası Andrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması'nda dereceye girenlere ait fotoğrafların Eylül başı Moskova'da başlayan uluslararası turnesinin bir parçası niteliği taşıyor. Uluslararası Andrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması'nın amacı, genç fotoğrafçılara destek vermek ve dikkatleri günümüz foto-muhabirliği sorunlarına çekmek. Rusya Federasyonu UNESCO Komisyonu'nun himayesinde Uluslararası Haber Ajansı Rusya Bugün (Rossiya Segodnya) tarafından düzenlenen fotoğrafçılık yarışması, Ağustos 2014'te Ukrayna'da görevi başındayken trajik şekilde hayatını kaybeden savaş muhabiri Andrey Stenin'in adını taşıyor.

© Fotoğraf : Jelena Jankovic|StenincontestAndrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nın en iyileri
Andrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nın en iyileri - Sputnik Türkiye
Andrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nın en iyileri

2017 yılki yarışmanın kategorilerinin uluslararası ortakları arasında Al Mayadeen TV kanalı, Shanghai United Media Group (SUMG) ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi МККК yer aldı.

Yarışmanın basın ortakları arasında Вести.Ru haber portalı, ‘Rossiya-Kultura' devlet televizyon kanalı, KP.ru haber portalı, ‘JurDom' haber portalı ve Russian Photo portalı oldu.

Yarışmanın uluslararası bilgi ortakları arasında Sputnik Haber Ajansı ve Radyo, Askanews Haber Ajansı, Independent Media, Notimex, Xinhua, ANA, ANDES haber ajansları, RT kanalı ve haber portalı, The Royal Photographic Society, Shanghai United Media Group (SUMG) yer aldı. Yarışmaya ayrıca ‘AkademiaFotografii', GeoFoto ajansları, Photo-study.ru portalı, Bleek Magazine dergisi, YOung JOurnalists portalı, Moskova Gazeteciler Derneği, Öğrenci ve Gençlik Medya Kuruluşları Birliği, PhotoVisa ve ‘Ugliç Fotoğraf Derneği enformasyon desteği verdi.

© Fotoğraf : Alexey Filippov|StenincontestAndrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nın en iyileri
Andrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nın en iyileri - Sputnik Türkiye
Andrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nın en iyileri

 

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала