Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Yeni Soverşenniy Korveti Rusya Deniz Kuvvetleri’nin envanterine giriyor

Abone olTelegram
Rus Pasifik Donanması üssünün bulunduğu Vladivostok limanında 20380 proje çerçevesinde üretilen yeni Soverşenniy Korveti’nde, 20 Temmuz’da Rusya Deniz Kuvvetleri bayrağı çekme merasimi düzenlenecek.

Uran-U füze sistemleri, Redut uçaksavar füze sistemleri, 100 milimetrelik A-190-01 topu, 2 adet 30 milimetrelik AK-630M uçaksavar makineli tüfek ve ‘Paket’ denizaltı imha sistemi ile donatılan Soverşenniy korvetinde Ka-72 savaş helikopteri de yerleştirilebiliyor. Sputnik, Rus Pasifik Donanması’na ait olan yeni korvetin Vladivostok limanına demirlenmesinden kareleri derledi.

© Sputnik / Vitaliy Ankov / Fotoğraf bankasına girRusya Pasifik Filosu'na ait 20380 proje Soverşenniy Korveti Vladivostok'taki filo üssünde.
Rusya'nın Soverşenniy Korveti - Sputnik Türkiye
1/7
Rusya Pasifik Filosu'na ait 20380 proje Soverşenniy Korveti Vladivostok'taki filo üssünde.
© Sputnik / Vitaliy Ankov / Fotoğraf bankasına girSoverşennıy korveti (solda) ve Bıstrıy füze destroyeri Vladivostok limanında.
Rusya'nın Soverşenniy Korveti - Sputnik Türkiye
2/7
Soverşennıy korveti (solda) ve Bıstrıy füze destroyeri Vladivostok limanında.
© Sputnik / Vitaliy Ankov / Fotoğraf bankasına girProje 20385 çerçevesinde üretilen çok amaçlı Soverşenniy korveti, düşmana ait denizaltıları ve gemileri tespit ve yok edebiliyor, çıkarma yapabiliyor ve diğer farklı görevleri yerine getirebiliyor.
Rusya'nın Soverşenniy Korveti - Sputnik Türkiye
3/7
Proje 20385 çerçevesinde üretilen çok amaçlı Soverşenniy korveti, düşmana ait denizaltıları ve gemileri tespit ve yok edebiliyor, çıkarma yapabiliyor ve diğer farklı görevleri yerine getirebiliyor.
© Sputnik / Vitaliy Ankov / Fotoğraf bankasına girProje 20380 kapsamında geliştirilen yeni Soverşenniy Korveti'nin Vladivostok limanına demirlenmesi.
Rusya'nın Soverşenniy Korveti - Sputnik Türkiye
4/7
Proje 20380 kapsamında geliştirilen yeni Soverşenniy Korveti'nin Vladivostok limanına demirlenmesi.
© Sputnik / Vitaliy Ankov / Fotoğraf bankasına girUran-U füze sistemleri, Redut uçaksavar füze sistemleri, 100 milimetrelik A-190-01 topu, 2 adet 30 milimetrelik AK-630M uçaksavar makineli tüfek ve ‘Paket’ denizaltı imha sistemi ile donatılan Soverşenniy korvetinde çok amaçlı Ka-27 savaş helikopteri de yerleştirilebiliyor.
Rusya'nın Soverşenniy Korveti - Sputnik Türkiye
5/7
Uran-U füze sistemleri, Redut uçaksavar füze sistemleri, 100 milimetrelik A-190-01 topu, 2 adet 30 milimetrelik AK-630M uçaksavar makineli tüfek ve ‘Paket’ denizaltı imha sistemi ile donatılan Soverşenniy korvetinde çok amaçlı Ka-27 savaş helikopteri de yerleştirilebiliyor.
© Sputnik / Vitaliy Ankov / Fotoğraf bankasına girOrijinal mimari yapısı ve yapımında özel kaplamalı kompozit malzemelerin kullanılması korvetin sonar, radar sistemleri ve optik sistemlere karşı görünmezliğini arttırıyor.
Rusya'nın Soverşenniy Korveti - Sputnik Türkiye
6/7
Orijinal mimari yapısı ve yapımında özel kaplamalı kompozit malzemelerin kullanılması korvetin sonar, radar sistemleri ve optik sistemlere karşı görünmezliğini arttırıyor.
© Sputnik / Vitaliy Ankov / Fotoğraf bankasına girTopçu,füze,denizaltı imha, sonar ve radar sistemleriyle donatılan Soverşenniy Korveti, Rusya Pasifik Filosu üssünün bulunduğu Vladivostok limanına doğru yol alıyor.
Rusya'nın Soverşenniy Korveti - Sputnik Türkiye
7/7
Topçu,füze,denizaltı imha, sonar ve radar sistemleriyle donatılan Soverşenniy Korveti, Rusya Pasifik Filosu üssünün bulunduğu Vladivostok limanına doğru yol alıyor.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала