- Sputnik Türkiye
YAŞAM
Türkiye ve dünyadan ilgi çekici yaşam haberleri, toplumsal olaylar, güncel araştırmalar, fotoğraf ve video galerileri.

Rıdvan Dilmen: Şerefim üzerine yemin ederim ki federasyon başkanı adayı olmayacağım

© AARıdvan Dilmen
Rıdvan Dilmen - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olacağı yolunda ileri sürülen iddiayla ilgili olarak açıklama yaptı. Dilmen, "Şerefim ve namusum üzerine yemin ederim ki federasyon başkanı adayı olmayacağım" dedi.

NTVSpor'da konuşan Dilmen'in açıklamalarından satır başları şöyle:

 • Şerefim ve namusun üzerine yemin ederim ki asla federasyon başkanı olmayacağım. Ama bu işimi doğrudan yapmaya devam edeceğim. Sayın Cumhurbaşkanımızla (Recep Tayyip Erdoğan) asla böyle bir konuyu konuşmadık.
Rıdvan Dilmen - Sputnik Türkiye
SPOR
Rıdvan Dilmen: Be gerizekalılar, Erdoğan'ı sevmek Atatürk'ü sevmiyorum anlamına mı geliyor?
(Futbolcu) Arda Turan konusunda söylediklerim farklı algılandı. (Gazeteci) Bilal Meşe'ye yaptığı kabul edilemez. Arda konusu 11 aydır devam eden bir konu. Avrupa Şampiyonası'ndan sonra bir süreç yaşandı ve bugüne kadar gelindi. Hocanın "İçime sinmedi" demesi tam sulh sağlanmışken bir sıkıntı olduğu gerçeğini gösterdi. Arda'nın Bilal Abi'ye davranışını tasvip etmemiz mümkün değil. Yaşı küçük olsa da olmaması lazım. Sonuçta kamptan ayrılmıştır. Buraya kadar gelen sürecin de ciddi şekilde irdelenmesi lazım. Hala orada çalışan futbolcular da var.

'SABAHLARA KADAR KUMAR OYNADIĞI, OTELE KADIN GETİRDİĞİ SÖYLENDİ'

Rıdvan Dilmen - Sputnik Türkiye
SPOR
Rıdvan Dilmen: Arda aslan gibi konuştu, ne işi var gazetecinin o uçakta?
Benim primle ilgili bildiğim, Arda Turan personele 85 bin lira toplamış. Daha sonra Barcelona'da iyi başladı sonra sallandı. Avrupa Şampiyonası'ndan döndüğünde Milli Takım'ımız, bu 5 oyuncunun hoca döneminde olmayacağıydı herkesin bildiği. O dönem Arda'yı buraya getiren süreç başladı. Gazeteci dostlarımız tarafından sabahlara kadar kumar oynadığı, otele kadın getirdiği, para göz olduğu söylendi. Bunlar bir kartopu gibi oldu. Yazan kişiler belli. İtibarsızlaştırma başladı önce. Emre Belözoğlu aracılığıyla takıma geldi tekrar ve takım kazandı. Birikip birikip bu hale geldi.

'BENCE ARDA PROTESTO EDİLİNCE KARARINI DEĞİŞTİRDİ'

Arda Turan - Sputnik Türkiye
SPOR
Gazeteciye saldıran Arda Turan: Milli Takım kariyerimi sonlandırıyorum
Basın toplantısında Arda gazeteciler kalktığında başka birşey söyleyecekti. Bence kararı sadece Kosova maçı içindi. Orada insanlar kalkınca kararını değiştirdi. Bir gazeteciyi statta tokatlayan insan 2 gün sonra oynuyorsa, havada kavga ile karada kavga arasında fark varmış demek ki. Milli Takım başka bir şeydir. Arda forma giyerken 'ne para alacağız' diye düşünmüyordur. Arda Turan'ın milliyetçiliği, vatanseverliği itibarsızlaştırıla itibarsızlaştırıla ve belli bir medya grubu tarafından manipüle edildi. Bugün Turizm Bakanlığı milyon dolarlar harcasa bu tanıtımı yapamaz. Bu evet olaylarından filan beni bitirdiler Arda'yı cebe koydular o zaman. Arda ne oldu da bu duruma düştü? İlk sebebi siyasi.
 • İzmir marşı 100 yıla yakın zamandır var. Statlarda niye kullanmıyorlardı? Ben İzmir Marşı'nı statlarda siyasi bir şey olarak kullanmıyorlarsa özür dilerim herkesten. Maçta bir şey oluyor, statta 'Ya Allah, Bismillah, Allahu Ekber' diye bağırıyorlar. Bu da siyasi. Ne oluyor, dinler arası savaş mı var?
 • 'İZMİR MARŞI İLE ATATÜRKÇÜLÜK' OLMAZ'

  • Atatürk benim için gelmiş geçmiş en büyük liderdir. Peki Atatürk'ü seviyorum diye Recep Tayyip Erdoğan'ı sevemez miyim? Ben cumhurbaşkanımız siyaset yaptığı sürece her türlü yanındayım. Ben sporda siyasete karşıyım. Zaten siyaset karışmıyor spor karıştırıyor. İzmir Marşı ile Atatürkçülük olmaz bu hepimizin marşı.
  Haber akışı
  0
  Tartışmaya katılmak için
  giriş yapın ya da kayıt olun
  loader
  Sohbetler
  Заголовок открываемого материала