Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Ümit Özdağ: FETÖ yeni bir yapılanma ile devlete tekrar sızma çalışmalarına başlamış durumda

© Fotoğraf : DHAGaziantep bağımsız milletvekili Ümit Özdağ
Gaziantep bağımsız milletvekili Ümit Özdağ - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ ile mücadelenin iyi gitmediğini ifade ederek, "FETÖ yeni bir yapılanma ile devletin hassas kurumlarına tekrar sızma çalışmalarına başlamış durumda. Yurt dışındaki mücadele ise FETÖ ile ne yazık ki kaybedilmiş bir mücadele" dedi.

Celal Ülgen - Sputnik Türkiye
Sözcü ve 'kumpas davaları'nın avukatı Celal Ülgen: Yeni bir FETÖ geliyor
Özdağ'a göre, TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nun raporu da, AK Parti'nin propaganda broşürüne dönüştü. 

Bağımsız Milletvekili Özdağ, TBMM'de yaptığı açıklamada, FETÖ ile mücadelenin sorunu çözecek ilkelerden uzak yürütüldüğünü söyledi. "Son bin senede Türk devletlerinin karşılaştığı en büyük iç tehdit şüphesiz ki FETÖ'dür" diyen Özdağ, FETÖ'nün, dünyada hiçbir gizli örgütün sahip olmadığı mali güce ve çalışma alanına sahip olduğunu, uluslararası sistem içinde de entelektüel destek oluşturduğunu söyledi.

'KOMİSYON RAPORU AK PARTİ PROPOGANDA BRÜŞÜRÜNÜ DÖNÜŞTÜ'

AK Parti'nin bu tehdidin boyutunu hala anlamadığı savunan Ümit Özdağ, "Erdoğan dahil konunun ciddiyetinin anlaşılmadığı, Reşat Petek gibi FETÖ'den ‘Yüce' diye bahseden, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının adeta halkla ilişkiler sorumluğunu üstlenmiş bir şahsiyetin artık sözde diyorum darba araştırma komisyonu başkanlığına getirilmesinden de görülmüştür. Sonuçta o da ortaya çıkıp Türkiye'nin gerçekte karşı karşıya olduğu tehlikenin boyutunu ortaya koymak ve kamuoyunu devlet kurumunu uyarmak yerine sahte belgelerle muhalefete gol atma peşinde koşmaktadır. Ortaya çıkan komisyon raporu ise bir AKP propaganda broşürüne dönüştü" dedi.

'FETÖ YENİ BİR YAPILANMA İLE DEVLETE TEKRAR SIZMA ÇALIŞMALARINA BAŞLAMIŞ DURUMDA'

Sözcü gazetesi - Sputnik Türkiye
'Sözcü çalışanları FETÖ'den içeri alınıyorsa, kimse FETÖ'cü olmadığını ispatlayamaz'
MİT'in Araştırma Komisyonu'na gönderdiği gizli belgenin özetinin basında yayınlandığını hatırlatan Özdağ, bu belgenin de FETÖ ile mücadelenin iyi gitmediğini gösterdiğini kaydetti.

Özdağ, şöyle konuştu: "Stratejik bir akılla hareket eden FETÖ, aldığı darbelere rağmen yeniden örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor. Bu da günlük akıl ve hırslarla hareket eden AK Parti'nin FETÖ ile mücadelede inisiyatifi çeteye kaybettiğini gösteriyor."

Özdağ, şöyle devam etti: "FETÖ yeni bir yapılanmayla devletin hassas kurumlarına tekrar sızma çalışmalarına başlamış durumda. FETÖ'cü darbe girişiminden sonra askeri okullara yeni alınan öğrencilerden kaç tanesiyle ilgili soruşturma açıldığına ve atıldığına dair bir araştırma yaparsınız, ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaksınız. Yurt dışındaki mücadele ise FETÖ ile ne yazık ki kaybedilmiş bir mücadele."

'ADLİYELERDE FETÖ'CÜ BORSASI KURULDUĞU İDDİALARI DOĞRU MUDUR?'

Özdağ, şunları sordu: "FETÖ yeni örgütlenme çalışmalarını sürdürürken artık gazete sütunlarına taşmış olan adliyelerde FETÖ'cü borsası kurulduğu ve zengin FETÖ'cülerin ödeme yaptıktan sonra serbest kaldığı iddiaları doğru mudur? İktidara yakın bazı insanların FETÖ'cü olmakla suçlayacakları baskısı ile ödeme yapmaya zorladıkları doğru mudur? Zengin FETÖ'cü isen tahliye edilmek kolay, fakir FETÖ'cü isen tahliye edilmek mümkün değil midir?"

'SÖZCÜ TUTUKLAMALARI, FETÖ İLE MÜCADELENİN SULANDIRILMASIDIR'

Mehmet Ağar - Sputnik Türkiye
‘FETÖ, Ağar’a parti kurma teklifi götürdü’
Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: "En son Sözcü gazetesine yapılan saldırı, AK Parti'nin FETÖ ile mücadeleyi bırakarak, FETÖ ile mücadele kisvesi altında parlamenter demokrasiyi savunan muhalefete baskı yapmaya başladığını göstermektedir. FETÖ, devletin kılcal damarlarına sızacak, kapsamlı plan yapacak ancak 15 Temmuz gecesi (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan'ın nerede olduğunu da Sözcü gazetesinin internet sitesinden öğrenecek. Bu, insan aklına yapılmış en büyük hakaretlerden birisidir. Sözcü gazetesi tutuklamaları, FETÖ ile mücadelenin sulandırılmasıdır. FETÖ ile mücadelenin halkın gözünde itibarsızlaştırılmasıdır. Acaba bazı çevrelerde dile getirilen AK Parti ile FETÖ'nün bir kanadı arasında görüşmelerin yapıldığı, hatta bazı konularda mutabakatlar sağlandığına dair bilgilerin bir gerçekliği mi vardır? Erdoğan'a en sadık kalemler bile Sözcü saldırısından sonra FETÖ ile mücadeleye inançlarını yitirdiklerini açıklıyorlar."

'TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE YÖNELİK KUMPASLARIN HAZIRLANDIĞI DUYUMLARI GELMEKTE'

"AKP'nin muhalefete karşı düzenlediği baskılar çerçevesinde Türk milliyetçilerine yönelik kumpasların hazırlandığı duyumları da gelmektedir" diyen Özdağ, Türk milliyetçilerinin ilk günden itibaren FETÖ'ye karşı uyanık olduğunu, Türk milliyetçiliğinin içinden FETÖ'nün çıkmayacağını kaydetti.

Özdağ, bir gazetecinin, "Türk milliyetçilerine yönelik operasyondan bahsettiniz bu operasyonların devamının geleceğini düşünüyor musunuz? Özellikle referandumda hayır kampanyasını yürüten sizlere karşı böyle bir operasyon ihtimali görüyor musunuz?" sorusuna da, "Tabi görüyorum. Zaten Sözcü'ye yapılan operasyon bunun açık kanıtıdır. Bu konuda önümüzdeki günlerde başka basın toplantıları da yapacağım ve bu toplantılarda nasıl Erdoğan'ın Türk milletine yeni bir baskı politikası başlatacağını ifade edeceğim. Bu hafta o konuyu da ele alacağım" dedi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала